Článek Posmrtný Zápisník

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Posmrtný Zápisník

09. 02. 2009 - 21:48

kobliha: Díky za tip, do téhle knížky určitě jdu!

---
kobliha.pise.cz

09. 02. 2009 - 22:06

zmrzlinka: Ty to tak pekne podavas, ze si snad vytiahnem nieco z mojej vysokoskolskej kniznice a Trestika oprasim. Ale novu knihu kupovat nebudem, ako zacali hracky naberat obludnych rozmerov, knihy sli po stahovaniach do krabic a nejako tam ostali, nikomu nechybaju .

Hrozny upadok, ked je aspon trochu cas, tak sa sedi na internete miesto knihy. Teda sedi sa aj ked cas nie je .

---
zmrzlinka.pise.cz

10. 02. 2009 - 07:27

jarmik: Přesně tyhle důvody přivádějí dospělé lidi zpět do knihovny. Já chodím poctivě každý měsíc, naberu plnou tašku - jako v dětství A hlavně je pak zase vrátim a doma nic nepřibývá (kromě pár povinných, jako právě třeba ten Třeštík).

---
jarmik.pise.cz

10. 02. 2009 - 08:45

djová: díky za připomenutí, měla jsem ho ráda, tedy jeho texty, nejvyšší čas se k němu vrátit

10. 02. 2009 - 10:09

jana*: Chodím taky do knihovny, ale většinou tam nic pro sebe nenajdu... Jak to děláš? Máš rovnou dopředu nějaké tipy? Nebo vybíráš náhodně? Když jsem nějakou knížku hodně chtěla, měly na ni knihovnice pořadník a dostala by se ke mně až třeba za půl roku.. tak nevím, z knihovny pro dospělé zatím moc odvázaná nejsem.... http://www.pise.cz/blog/images/f_s4.gif

10. 02. 2009 - 11:43

jarmik: Máš pravdu, že po obnovení docházky jsem leckdy nevěděl, co si vzít. Nic moc tam nebylo. Je to takový, že jsem smířen s kompromisní kvalitou a občas střílím naslepo. Některý věci nechápu, proč třeba nejsou v knihovně komplet aspoň moderní český klasici jako Kundera, Škvorecký, Hrabal, což by člověk mohl přečíst vždycky něco dalšího od nich. Nemají od nich vůbec nic nebo nějakou jednu věc - možná je to rozpůjčovaný soustavně.

Částečně to dělám tak, že si průběžně zapisuju, když mě to napadne. A hledám si předem na mlp.cz, jestli to mají, případně jestli si to musím nechat donést ze skladu. Naslepo většinou něco najdu v regálu literární věda a v literatuře faktu (přinejmenším něco o Hitlerovi je tam dycky :-/ ).

---
jarmik.pise.cz

10. 02. 2009 - 13:45

jana*: ... tak to díky za tipy, ale musím přiznat, že jsem většinou docela vyčerpaná už pátráním po tom, co půjčím holkám.Aby je to bavilo a Tomáš to večer před spaním přečetl (u některých knih protestuje). Vyvážit tato dvě kritéria není snadné. Budu muset pátrat přes počítač.

11. 02. 2009 - 20:45

dj-team: Chtělo by to zřídit diskuzní forum k Tvým Delicious. Třeba ten blahobyt - kouká z toho ten Sedláček - nicméně mám na to asi stejný názor.
Udělej nějakou kolonku...prosím.

---
dj-team.pise.cz

11. 02. 2009 - 21:40

jarmik: DJ: piš to kam buď, to máš jedno.

---
jarmik.pise.cz

11. 02. 2009 - 21:47

dj-team: Provedu!
P.S.
Sleduju to pečlivě, jen ta němčina mi činí mírné potíže, snad nezavedeš francouzštinu, u té rozumím asi jen třem slovům. tahle forma odkazů se mi začíná velmi zamlouvat a zdá se, že se vracíme do doby draní peří. jen forma je odlišná.

---
dj-team.pise.cz

12. 02. 2009 - 00:44

jarmik: Výborně, díky za ohlas.

(Tu francouzštinu teda zavedu, ale jen kvůli Tobě! FR tisk však nesleduji, jen koncem minulého roku jsem si četl v originále, když psali něco skandálního o Česku, jako ohledně Kundery a EU).

---
jarmik.pise.cz

11. 02. 2009 - 21:10

zmrzlinka: Ad knihovny: na slepo chodim do detskeho oddelenia,tam berieme vsetkych Krtkov. Inak si tiez pozriem v katalogu MLP, co ma zaujima a ci to je fakt na mieste. Potom pripradne idem do inej pobocky,kde by to akoze malo byt a najhorsie je, ked sa kniha nenajde s tym, ze je asi stratena. Zas tak pekny vylet po Prahe s kociarom to nie je .

Jo, kde su tiez casy, ked som pracovala za pultom ja a vsetky novinky z oboru boli pripravene na stole

---
zmrzlinka.pise.cz