Článek iPad - první zkušenosti

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: iPad - první zkušenosti

22. 01. 2011 - 09:05

dj-team: Změnilo to využití elčtečky?

---
dj-team.pise.cz

22. 01. 2011 - 10:32

eithne: Kam ten svět spějě, když už se iPady pořizují čtyřletým dětem?

---
eithne.pise.cz

23. 01. 2011 - 14:51

hospodynka: Já zas myslela, že je to hračka pro puberťáky a ne pro zodpovědné rodiče v nejlepších letech

---
hospodynka.pise.cz

22. 01. 2011 - 13:43

zmrzlinka: Dobre, že pišeš k čomu to využívaš. Chcela som sa totiž spýtať na čo to vlastne je. Musím sa pripomenúť mužovi, aká som nenáročná manželka Na gauči potrebujem jedine papierový atlas a mapy KČT. Ešte som som nepostrehla rozdiel medzi iPad a iPod, tak budem spokojne žiť ďalej a chváliť si, že dieťaťu stačia farbičky...

Eithne: ani nechci vedieť, videla som u mojho americkeho brachu. Ich petrocne dieta nevie zaspat vecer inak ako s nejakou tou elektornickou hrajucou a blikajucou v posteli.Ked mu ju vezmes, tak je hysterak.Aby nerusil druhe deti,tak si to dal do usi a pozeral pod perinou kym nezaspal. Rano prva otazka bola:kde je moj iPod, ci co to bolo.Cele dni na zahrade chodil len so sluchatkami a nieco hral ci pozeral.Fakt drsne.A rodicia aby mali klud, tak ho nechali.Inak bol totiz hrozny.Co je pricina a co dosledok?
Ale Jarmikovci to iste zvladaju lepsie, o tom zadna

---
zmrzlinka.pise.cz

22. 01. 2011 - 15:33

kobliha: Zmrzlinka to napsala přesně

Jaký je rozdíl mezi ipodem a ipadem? Teda kromě té samohlásky?

---
kobliha.pise.cz

22. 01. 2011 - 16:33

jarmik: dj: To se teprve ukáže. iPad nemáme ještě ani měsíc, takže to první okouzlení novou hračkou ještě neopadlo. Sargo čte hodně různé fan fiction, co je na webu, takže to čte na iPadu. Ten iPad se snaží prodávat právě i jako elčtečku (pěkné slovo!), ale mě to moc neláká, protože rád čtu v posteli a do postele je to takový těžký a ne úplně příjemný. A to ani nemluvím do metra, kde já hodně čtu, tam bych s ipadem stát nechtěl; na elčtení pořád elčtečku. iPad je vysloveně na gauč

Já myslim, že možná ji začnu časem využívat víc já, s tím jsem v podstatě počítal.

eithné, zmrzilnka, kobliha: Když člověk jeden rok nedá mangelce k vánocům vůbec nic, tak se pak nějaká lepší hračka snese, i když je mangelka skromná

S tím dítkem je to samozřejmě věčná otázka, co a kdy mu povolit. Já to vidím hlavně z toho pohledu, že se vychovává z 90% příkladem, a jen málo slovem. A nás, málo platný, vidí pořád viset na nějaké hračce, my jsme na to maniaci. Když bych se rovnal se spolužákama a kolegama svého věku, tak facebook skoro nikdo nemá(ze všech mých spolužáků všech mých škol má účet na facebooku asi pět lidí), twitter vůbec nikdo, o blogu nemluvě.

Takže jsem spíš relaxovaný, když budeme mít ty hranice v tomhle směru o kousek povolenější i u dítka ve srovnání s jeho vrstevníkama. S vlastním dětstvím to těžko srovnávat, když nic takového tehdy ještě prostě neexistovalo.

Všechno se teprve uvidí, ona domácnost v devátém měsíci má celkově silné sklony ke gaučovým aktivitám

---
jarmik.pise.cz

22. 01. 2011 - 16:50

sargo: Co si budeme namlouvat, ditko bylo v porizeni chlapeckeho iPadu spise zaminkou pro tatinka
Hracka je to krasna, ctnostne tvrdim, ze mi to zmnohonasobilo zivotnost notebooku, pac ho tak nevalchuju v posteli S Jasou to nebude tak zle; podle mu tam strkam same "vychovne" hry, takze je ochoten skladat puzzle nebo malovat, coz nazivo neni; ale hlavne staci rict TUCNAK nebo MEMULE a iPad leti do kouta I kdyby chtel byt zavisly, coz by asi chtel, pravda, den na to neni dost dlouhy, cinnosti je mnoho Pro chvile ranniho dospavani je ovsem takova hracka k nezaplaceni.

---
sargo.pise.cz

23. 01. 2011 - 14:53

hospodynka: Pravda, budit se rachotem přehrabovaných kostiček lega není žádný med

---
hospodynka.pise.cz

23. 01. 2011 - 15:47

sargo: ...a nejen ráno. To hodné dítě si dokonce přešlo do obýváku, když si chtělo pustit zvuk... krásně se spalo, krásně, jdu si udělat kafíčko a něco na zoubek na svačinku, po šlofíku chutná nejvíce.

---
sargo.pise.cz

22. 01. 2011 - 20:04

dj-team: Nyní plnohodnotný komentář.
Díky za český názor, viděl jsem to hodně u lidí na svých služebních cestách, v emerice to zkrátka frčí nejvíce. Je to trochu srandovní vidět lidi, jak čarují prsty na té destičce. Vadí mi na tom, že Ti kdekdo kouká, co vlastně čteš.

Jak napsala kobliha - třeba moje žena dnes ráno nevěděla, že je rozdíl mezi "volkmenem" a tabletem od jablek. Takže jsme si to vyjasnili a já třeba s hrůzou zjistil, že volkmen se od ajfounu (co nafasuju v pondeli) liší už jen simkartou.

Díky za vyjasnění užití elčtečky (nejsem si jist autorstvím slova ), to je věc, o které uvažuji, ale cena je zatím spolehlivým regulátorem. Tenhle tablet bych bral do zorného pole tak za třetinu ceny, protože zatím je to pouze o větším pohodlí při surfování a to si zatím medíme s netbookem a domácí wifinou. A občas jsem rád, když si můžu vsugerovat, že dobrovolným nepohodlím jsem rodině ušetřil balík peněz .

Přístupu dítěte k technologickým hračkám a komentování toho jsem zdrženlivý, jsem v tomhle dost rigidní a neshodnu se ani se ženou. Dodnes zazlívám tchýni, že naučila Majdu používat myš a rádoby výukové programy. Nic nepropásne, když se bude počítačem zabývat až ve fázi, kdy to bude vyžadovat vzdělávací systém. Ale upřímně, hlavní důvod je, že jsem si u sebe vědom sklonů ke gamesení a vysedávání u obrazovky, výsledkem je občasná nespavost.

Díky za příjemnou uživatelskou recenzi, ze pět deset let takový ajpedy budou i na ledničce, pak bude zajímavé přečíst si článek s příslušenstvím znovu (tím se nekloním k žádnému táboru!) a já se na takovou dobu docela těším. A třeba si pak na tom přečtu i já Vergilia v originále .

---
dj-team.pise.cz

23. 01. 2011 - 14:55

hospodynka: Ano, ano to "že dobrovolným nepohodlím jsem rodině ušetřil balík peněz" se mi líbí nejvíce, ony tyhle dvě hračičky představují třeba nový kotel.

---
hospodynka.pise.cz

23. 01. 2011 - 14:56

hospodynka: Tady ovšem musím připomenout, že jsem skrblík.

---
hospodynka.pise.cz

23. 01. 2011 - 14:57

hospodynka: Počítač: je třeba, aby dítko ovládalo základy už před vstupem do školy, bo se hojně využívá třeba při výuce angličtiny.

---
hospodynka.pise.cz

23. 01. 2011 - 15:51

sargo: Add kotel: vidíš, tos mi připomněla, že mám vypnout topení v ložnici, otočit tím kolečkem je taková fuška...
Add angličtina: to jako fakt už od začátku? Zajímavé. No ale věřím, že motivace to musí být dobrá, to by se i naše stydlivé dítko (stydí se dosti účelově, bídák ) nepochybně zaujalo

---
sargo.pise.cz

24. 01. 2011 - 07:50

hospodynka: Fakt, od začátku. Nebyla jsem tím nadšená.

---
hospodynka.pise.cz

24. 01. 2011 - 08:21

sargo: To se nedivím... ale tuhle jsem někde četla povzdech nějakého rodiče, že do všech předmětů se domácí úkoly v první třídě skládají z vybarvování obrázků. Jestli nás tohle čeká, tak proložení nějakého předmětu počítačem bude vítaný oddych, protože jinak Jáša zapálí školu.

---
sargo.pise.cz

22. 01. 2011 - 23:58

jre: Mně připadá iPad hrozně sexy, kromě toho gaučového surfingu mi to připadá skvělý i na prohlížení a ukazování fotek.

Nějaké zkušenosti v tomto směru?

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

23. 01. 2011 - 00:14

jarmik: Na fotky jsem ještě neměl sílu. Protože každé médium, které tam chceš používat, tak znamená hodně hodin perné práce si to připravit. Já mám v pořádku hudbu. Začínám s videem, což je strašné a nerealizovatelné patrně. Mám už hodně i elknížky porovnané.

Když nad tím uvažuju, tak možná jestli v tom není velký kus kouzla té hračky, že je fakt udělaná na dobrou konzumaci hodně médií v jednom přístroji. Tu si pustíš podcast nebo hudbu, otevřeš s k tomu knížku nebo posurfuješ, tu pustíš video, zahraješ hříčku...

---
jarmik.pise.cz

23. 01. 2011 - 00:07

sargo: Děti a počítače jsou vděčné téma Myslím ale, že trochu bezpředmětné. Normálně vedenému dítěti počítač - samozřejmě s řízeným obsahem a časem, jako kterákoli jiná hračka - nemá proč ublížit a špatně vedené jeho absence neochrání. Své prvotní okouzlení si menší mánií musí odbýt každý bez ohledu na věk, zrovna naše generace je i dle tvých slov dobrým příkladem toho, že dostat se k němu ve vyšším věku neznamená větší imunitu Důvod, že tomu sám podléháš, s Majdou jako takovou nesouvisí. Děti, které mají i jiné možnosti a zájmy, a že jich je podstatně víc než u dospělých, tomu tak nepropadnou, protože to pro ně ani není taková vzácnost - ale prostě jedna ze zajímavostí. Ono všechny ty historky o dětských expertech a závislácích mají v pozadí fakt, že to dítě nemá nic jiného, jen příliš zaměstnané rodiče.
Přijde mi docela zvláštní, a teď zcela bez ohledu na tebe, jen čistě obecně, že je tolerovanější zírání dětí na televizi spíš než kreativní činnost na počítači. Z toho je vidět, že hodně dělá prostě společenský zvyk. Vybrat mezi těmito dvěma, raději vidím Jášu stavět dráhy na ipadu než koukat na uječené pohádky. Sámo, je i mnoho lepších činností. To "normálně vedené" samozřejmě znamená, že ty "lepší" převažují a jsou podporovanější. A že na ten počítač, ipad či cokoli podobného, prostě není čas... což v běžném dni, kdy jsem ready, opravdu není a snad ani být nemůže

---
sargo.pise.cz

23. 01. 2011 - 09:54

dj-team: Budu se snažit dnes při bobování s dětmi a ženou na běžkách vsugerovávat si, že se mne ten komentář netýká, protože bych se jinak dost urazil.

---
dj-team.pise.cz

23. 01. 2011 - 10:38

sargo: Marně přemýšlím, co z toho sis na sebe tak vztáhl

---
sargo.pise.cz

23. 01. 2011 - 15:00

hospodynka: Počítám, že když nic, tak se alespoň živé dítko naučí u počítače:
a) sedět na zadku
b) vylepší si soustředění
Přehánět se to samozřejmě nesmí, ale máš recht, než televize, to radši komp.

---
hospodynka.pise.cz

25. 01. 2011 - 21:08

dj-team: včera jsem nafasoval iTelefon s jablkem 4. generace. Umělecké dojmy zatím pozitivní, iTunes začínám chápat, ale bude to teda dlouhá cesta. Chápu, že se pak těžko odchází.

---
dj-team.pise.cz

25. 01. 2011 - 22:35

jarmik: Tak si tam dej aplikaci Shazam. Dáš to k rádiu nebo k TV a pozná to, co tam hraje za hudbu. Přišlo mi to zábavný - ale na iPad není mikrofon

---
jarmik.pise.cz

25. 01. 2011 - 22:37

dj-team: Díky za tip, včera nás to dostalo, když jsem mu řekl, ať zahraje něco od Krenberýs a fakt zahrál. Je to chytrý skoro jako naše auto .

---
dj-team.pise.cz

26. 01. 2011 - 19:03

kaci: Jé, to se mi moc líbí! To by se u nás taky užilo! Noťas mi děcka pořád okupujou a teď navíc nějak blbne a bez sítě už nevydrží ani sekundu, takže dost blbý, když si ho chci vzít do postele, tak musím natahovat prodlužky... no vopruz. Mužíček má teď nově mobil s wi-fi, což je fajn, když chce člověk rychle něco najít, že nemusí pouštět kompl. Ale na nějaký větší prohlížení nebo sepisování to fakt není. Mno, mám o čem přemýšlet.

---
kaci.pise.cz

28. 01. 2011 - 16:52

snopz: zatim jsem porad nepochopil, na co je to zarizeni vlastne dobry. web, par her, nejaka muzika a video, to se mi zda za deset tisic - nebo kolik to stoji - trochu malo. pokud to vic neumi, tak jsou to vyhozeny penize