Jaromír 99 & The Bombers

1. květen 2008 | 09.19 |
› 
Mám toho p. Švejdíka stále raději. Tak jsem si koupil CD.

Jaromír 99 & The BombersKdyž jsem si bral v lednu dovolenou, tak jsem si napřed koupil Filtr, což je u mě znak, že mám volno a hodlám být rozšafný. Za mého dětství bylo pro mě povolání popového recenzenta něco jako vrchol vesmíru. To ještě byl pop závažná věc na velkých médiích (a za za desky se platilo jednotlivě, a ne z daní). Psát hudební recenze už je dle mého dnes vysloveně okrajová záležitost. A ve Filtru jsem četl recenzi o hodně podivném projektu p. Švejdíka z Priesnitz, který se nazývá Jaromír 99 & The Bombers.

A jelikož tu máme začátek prvního (snad dokonce ze dvou) velice prodloužených víkendů, je ten správný čas o Jaromírovi zablogovat.

Priesnitz zná aspoň z doslechu asi skoro každý. Už hrajou opravdu dlouho. Měl jsem je vždycky tak napůl rád a napůl nerad. Ale ta poslední deska Stereo asi před dvěma lety mi sedla hodně a poslouchám ji stále. Pan frontman zpívá též v Umakartu- jejich deska Manuál je dle mého asi nejlepší deska desetiletí. Brousil jsem ji tak strašně, že už ji mam ale trošku ohranou.

O Jaromír 99 & The Bombers v recenzi ve Filtru psali, že to je podivná rocko-elektro-folková záležitost, jakoby (nebo skutečně?) odbytá, místy falešná, se špatným zvukem. To vše úmyslně. Přesto však s jistým kouzlem prý. Tak jsem hned běžel do obchodu ještě dále vystupňovat dovolenkovou pohodu.

Skutečná hudba celkem odpovídala recenzi. Nejsou to žádné pecky, co chytí hned. Ale z ipodu je jen tak nevyřadím.

Deska obsahuje booklet s krátkým, lehce nemravným, komiksem.


jaromir-komiks.jpg

Na stopu na silnici z Bílého potoka

Zjistil jsem, že dokonce byl vytvořen i jeden klip k desce. Zajímavost: ten pán u kláves, co už nemůže mít lepší image pro hráče na klávesy v takovéto skupině, je prý Jaroslav Rudiš, poměrně známý spisovatel.Užívejte ve zdraví:-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře