Článek Pěší pouť do Říma

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Pěší pouť do Říma

29. 04. 2008 - 21:22

hablina: Ten konec je moc krásně napsaný.

---
hablina.pise.cz

29. 04. 2008 - 22:49

keigi: To si přečtu ... díky za tip!

---
keigi.pise.cz

30. 04. 2008 - 06:58

jana*: Mám taky oblíbenou poutní knihu, napsal ji jezuita František Lízna, který se stará mimo jiné o vězně na Mírově. Šel ve svých téměř sedmdesáti letech pěšky do španělské Compostely... Měla jsem při čtení pocit, že jdu taky. Zajímavé bylo, jak se opakoval každodenně stejný proces "výjdu - jdu - hledám nocleh", působilo to meditativně a vydaně napospas přírodě, vesmíru, životu... prostě je síla jít někam tak dlouho pěšky. Taky bylo zajímavé, jak byl otřesen z uzavřenosti a nepřívětivosti Švýcarů....
Ale ta tvoje kniha vypadá víc labužnicky...

30. 04. 2008 - 16:05

jr*: Jo, tak o tomhle už dlouhou dobu přemýšlím. Ovlivnili mě dvě věci: knížka od člověka jménem Hroch, jak šel pěšky z Prahy na Hauenštejn (přičemž jsme ho tam čirou náhodou viděli zrovna přijít a bylo to zrovna taky na čarodějnice...). Šel v dobovém oblečení a předsevzal si, že udělá to samé taky do Říma. Myslím, že už to i absolvoval, ale ještě jsem to nečetl.
No a pak to bylo setkání po letech s panem ML (pan JM ho bude znát z doby SFGTAF coby karlovarského umělce a malíře, autora několika obálek věhlasného magazínu Slimer). Myslím, že jsem o tom i psal na blogu. Šel taky jak píše Jana do Santiaga de Compostela a vyprávěl o tom tak, že jsem to pochopil, že to byl pro něj velmi silný duševní zážitek.
No, snad se jednou taky rozhoupám. Zatím budu dále provozovat to chození po restauracích, ovšem na kratší vzdálenosti a nikoliv osamocen.

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

30. 04. 2008 - 19:30

jarmik: jr: zajímavé info. O ML občas doma pomlouváme... pardon mluvíme... On byl nějak v Praze, jednou jsme se setkali, měl nějakou cca 2x starší přítelkyni. A potom jsme se samozřejmě náhodou potkali kdykoliv jsme zašli v KV do čajovny - oblíbený to meeting point všech KV pražáků.

Ale možná bys mohl rozřešit náši dlouholetou domácí úmornou debatu: nevíš, jaké mladší či starší bratry má pan ML? Já znam dva pány L., ML je ten mladší. Mangelka zná taky dva, má dojem, že celkem jsou tři, ale pořád se nemůžeme dohodnout, které vlastně kdo známe, protože si nepamatujeme jména (kromě ML).

---
jarmik.pise.cz

30. 04. 2008 - 23:43

wu: Hm, zajímavé. Pěší putování je ohromně účinná technika, bez ohledu na vyznání... Každopádně takhle jak to popisuješ to vypadá jako gastronomický průvodce [úsměv]. Jenže - jíst se musí. A když "na cestě" věnuješ pozornost všemu, to jídlo se tam objevit musí. Nejmíň třikrát denně. Takže je to vlastně v pořádku [úsměv].

01. 05. 2008 - 06:42

jarmik: wu: no, tento pán nemá rozhodně k jídlu přístup, že "jíst se musí"

---
jarmik.pise.cz

01. 05. 2008 - 14:03

jr*: JM: člověče, tak příbuzenské poměry pana ML taky neznám, myslel jsem že má pouze jednoho staršího bratra, ale tak dobře ho zase neznám a vídám se s ním ještě méně, než vy.

---
www.jarda-rejcha.blog.cz