Pozdrav z Jičína (z cyklu Krásy vlasti a náhody)

3. duben 2017 | 20.20 |
› 

Další retro pohled od milých příbuzných:-)

Vzpomněli si na nás s příslušným pozdravem z víkendové cesty na Jičínsko.

jičín

Text na líci: JIČĺN. Okresní město ležící na horní Cidlině, středisko
zemědělského okolí, východisko do Prachovských skal. První zpráva
o něm je z r. 1293. V jeho středu se prostírá čtvercové náměstí
s barokním zámkem a Valdickou bránou, dominantou města.
Je významnou památkovou rezervací.
(Foto: p. Vladimír Hyhlík)

V pozdravu uvažují nad krásným konceptuáním obloukem, který se pojí s touto pohlednicí. Na pohlednici je totiž původní poznámka tužkou "Rumcajs - březen 1983". Při posezení v jičínské vegetariánské restauraci o víkendu letos na jaře viděli kolem sebe turistickou výpravu. Ukázalo se, že šlo účastníky akce Klubu českých turistů "Pochod za Rumcajsem 2017". 

Otázka konceptu v turistice mě poslední dobou hodně baví. Jsem vděčen, že mám možnost poslední dobou cestovat na místa, která mě zajímají. Když bych se porovnal s kolegy a přáteli, tak jsem samozřejmě pecivál a žádný cestovatel, a tedy jsem pramálo kvalifikován mudrovat o cestovatelství. Přesto mi připadá v dnešní době, kdy se i průměrný obyvatel kotliny může oddávat světoběžnictví, zajímavá otázka, jaké jsou motivy pro cestování a co lidé přesně v dalekých zemích hledají a co tam dostávají.

Nabízí se hypotéza, že dostanou vždycky především to, co si sami vytvoří, a vedle toho jen informaci o luxusní spotřebě jako statusovou informaci. Pokud by to byla pravda, tak je otázka, jak správně cestovat: jestli člověk věnuje dostatečnou péči přípravě a zpracování konceptu svých cest, aby neplatil přepravu a hotely nadarmo.

moravský kras

Krásná vlastivědná známka.

chryzantéma

Malý doplatek porta.

Děkujeme velice a gratulujeme k vydařené náhodě!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře