Alpský pozdrav z Niedernsillu

12. srpen 2016 | 20.20 |
› 

Pan TN nám i s rodinou píše z alpského pobytu.

Dle podpisů na pohledu byli na velehorách v kompletní sestavě. Sami s mangelkou již druhým rokem dumáme, že bychom rádi našim chlapcům poskytli zážitek pobytu na velehorách, ale pořád nějak nevíme, z jakého konce to pojmout, aby taková akce dávala smysl. Problémem je, že dítka v skutečnosti nic mimo displej moc nezajímá a zejména ne, pokud to vyžaduje chození do kopce.

alpy

Bez textu na rubu.

P. TN píše, že se dopravují na vycházky lanovkou. Z našich dvou výletů do Alp jsme dospěli k podobnému systému: aby člověk viděl nejkrásnější pohledy do dály na velehorský masiv, je dobré startovat už vysoko.

Pí JN se zmiňuje o rozporných pocitech z krásné kultivované krajiny ve spojení s informacemi o zapojení různých nešťastníků do práce v temných obdobích rakouských dějin. Přiznám se, že s tímto mám na dovolené též dost problémy. Letos jsem byl již hodně odhodlán dát si po letech plánování cyklostezku podél Dunaje z Pasova do Vídně. Ale jede se tam kolem Matthausenu a - aniž bych nějak zvlášť dovedl říci proč - v té souvislosti si vždycky vzpomenu na osud zpěváka p. Hašlera. Plánoval jsem cestu kolem Dunaje už hodně detailně, ale nakonec jsem se na to vykašlal.

alpyznamka

80 rakouských.

Děkujeme velice!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře