Výtečná kniha pro děti

31. červenec 2010 | 21.59 |

Sice si o knížkách celkem rád čtu, ale málokdy to skutečně vezmu jako doporučení pro sebe. Toto je jeden z těch nečetných případů.

kniha_pro_spravne_klukyČetl jsem nedávno recenzi na Knihu pro správné kluky - jak přežít cokoliv a kdekoliv od p. Gue Campbella u p. Wu (zde). Hned mě to zaujalo, protože jsem si říkal, že přesně něco takového by mohlo obohatit naši četbu s dítkem. Zvlášt jsem sázel na ty praktické rady, jak přežít různé katastrofy. Jáša je totiž už nějakou dobu v období, kdy se zaměstnává průběžně hlavně sopečnými erupcemi a tornádem.

Takže jsme to prakticky hned koupili. První dopad byl ten, že knihou byla nadšena Sargo, že to je to pravé a proč to nebylo za jejího mládí.

Když se Jáša vrátil z prázdnin u našich, vyzkoušel jsem to na něm. Měl jsem trochu obavy, jak to ponese. Protože mít před spaním rozbor různých katastrof, jako jak se dostat z potápějícího se auta, jak přežít útok žraloka, jak přežít setkání s duchem nebo s mimozemšťanem, aby z toho neměl noční můry. 

Ale přijetí bylo nad očekávání pozitivní. Mohu dosvědčit, že již po čvrtém roce věku je tam mnoho kapitol, u kterých ani nedutal, případně se jim chechtal a pochopil ten vtip. Je tam samozřejmě pár kapitol, které ještě jsou zcela mimo (je tam opakovaně něco o orientaci v krajině, jak určovat sever a tak), ale to nevadí. Ten mix většiny praktických rad s několika nevážnými kapitolami je vynikající a přesně zacílený.

Image

Nevážná kapitola o tom, jak přežít setkání s mimozemšťanem.

Noční můry z toho myslím nemá. Naopak si váží toho, že má inteligentnější čtení před spaním. Nedá se to samozořejmě pro něj ještě číst úplně doslovně, občas se musí věta zjednoduišt nebo dovysvětlit, ale jde to. A musím říct, že nakonec se tahle knížka líbí i mně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Výtečná kniha pro děti sklerotik 01. 08. 2010 - 14:02
RE: Výtečná kniha pro děti sargo 02. 08. 2010 - 08:40