Článek Jak vám Proust může změnit život

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Jak vám Proust může změnit život

05. 09. 2014 - 08:28

wu: Velmi zajímavé. První díl Hledání ztraceného času jsem přečetl (a nebylo to jednoduché), viz http://blog.wuwej.net/2009/03/07/marcel-proust-hledani-ztraceneho-casu-1-svet-swannovych.html, a o to víc mě láká, co pan de Botton píše.
S těmi chybujícími - chápu to tak, že jen ten, kdo to po předchozích chybách už dělá správně, je s tím ztotožněný, má to prožité a zažité a je tudíž mnohem přesvědčivější, inspirativnější.

05. 09. 2014 - 15:11

sargo: ... což je obvyklý problém ztraceného syna z biblických příběhů - je tak hrozně nefér! )

---
sargo.pise.cz

06. 09. 2014 - 07:54

jarmik: wu, sargo: To je právě otázka, jestli v reálném životě je pro vlastní poučení inspirativnější třeba abstinent-vyléčený alkoholik nebo někdo z těch úžasných lidí, kteří se nikdy v životě neopijí. Osobně mám pocit, že spíš to druhé.

---
jarmik.pise.cz

06. 09. 2014 - 21:31

wu: A to je právě ono - jak můžu věřit někomu, kdo nikdy nepoznal šílenou kocovinu a teň šťastný okamžik, kdy se ti konečně udělá dobře, že ví, o čem mluví?

07. 09. 2014 - 19:11

jarmik: Úplně prakticky: když půjdu na večírek a budu chtít zůstat člověkem, tak osobně budu raději kopírovat konzumaci toho, kdo se nikdy neopíjí!

---
jarmik.pise.cz

08. 09. 2014 - 20:25

pm: Taky si myslim, ze zrovna o tomhle mluvi p. p. Kokolja v hesle "Genialni blb", ktery neni rozvedeny primo ve slovniku, ale myslim ze ho autor v tomto smyslu komentoval v rozhla.

Co z toho, ze nekdo nikdy v zivote nema chut prehnane pit... pokud to pro jine lidi zustava jen fakt bez kontextu, duvodu a pribehu, tak jim to k nicemu neni. Treba zrovna p. Cleese z MP venoval dost energie profesionalnimu hledani duvodu, proc jsou stastni lide stastni atd., ale myslim ze je k tomu kvalifikovany prave tim, ze je sam nabouranej zivotem.

09. 09. 2014 - 09:48

jarmik: Já myslel spíš na jedince (existují), kteří se poučí už od jiných a mají sebekázeň vlastním spádům nepodlehnout! Když to vezmu z tohoto pohledu, tak když něco pokazím, tak že příště už to budu vědět, to ve skutečnosti dovede každý. Ale donutit se věc rozmyslet a připravit, abych nepokazil (tak často) už poprvé, to je něco!

---
jarmik.pise.cz