Článek Návrat Krále Šumavy

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Návrat Krále Šumavy

19. 10. 2013 - 18:05

zmrzlinka: V lete sme si ju kúpili na Šumave, všade ju predávali a mala i pekný obal. Páčila sa nám, dobre sa čítala, i keď pri tých prechodoch mrazilo. Zaujalo ma, že i po rokoch pri návštevach Hasila po revolúcii mu mnohí miestni vyčítali, že zničil životy všetkým čo mu pomáhali, všetkych dostali. Nie režim, ktorý toto sposobil je vinný, ale Hasil.

---
zmrzlinka.pise.cz

20. 10. 2013 - 15:37

jarmik: Je to trochu otázka, jaký přesně praktický smysl mělo těch pár let riskování života. I v té knížce to oni na konci mají velké pochybnosti. Jasný užitek bylo převést lidi, kteří chtěli pryč. Takovýto nošení vysílaček nebo pašování normálních čs. novin na Západ, to už mi připadá z našeho hlediska prospěch spornější.

---
jarmik.pise.cz

20. 10. 2013 - 19:01

zmrzlinka: To si už vobec neviem predstaviť, že správy z inej zeme sa dostávali len takýmto podivným a riskantným sposobom. Rozmýšľam nad tým, ako by sa u nás vyvíjal internet, sociálne siete, keby nebola revolúcia...ako by režim udržal kontrolu nad správami a našu izoláciu.

---
zmrzlinka.pise.cz

20. 10. 2013 - 19:22

jarmik: Těžko si představím, že by měli nějakou velkou vůli se v době nástupu internetu ještě izolovat.

Když se dívám na staré filmy a TV pořady, tak se mi většinou zdá, že ten režim už na konci u nás už byl jen slabá setrvačnost, respektive většina funkcionářů ho chtěla změnit (a dělat to, co fakticky v devadesátkách dělali). Zvlášť při sledování filmů z doby tak od r. 1987 dál mi připadá že tyhle poslední doby perestrojky tvoří s devadesátkama to značné míry jednu dobu.

---
jarmik.pise.cz