Letošní vánoční pozdravy

24. prosinec 2012 | 13.32 |
› 

Letos jsme poštou dostali tři vánoční pozdravy - děkuji za ně i touto cestou! Sami jsme měli v historii ojedinělé záchvaty rozesílání vánočních pozdravů, ale bohužel - k naší hanbě - to není úkol, kterého bychom byli schopni se zhostit každý rok. Přeji tedy všem čtenářům pěkné svátky zde na blogu.

První jsme dostali pohled od mé sestřenice. Přihlašte se, kdo máte též sestřenici narozenou přesně ve stejný den, jen o deset let posunutě!

pohled-jana

Bez nápisu na rubu.

Další pohled je od soustavného a velice... ehm... tajemného fantóma (aka Otce Prasátek) mého blogu, který nám věrně posílá pohledy psané jednotným vzorňáckým dívčím rukopisem; vánoční pozdravy posílá fantóm z Budějovic :-)

české vanoce-lada

Nápis na rubu: Josef Lada - Slouha vytrubuje (1952)

Poslední pozdrav je ručně vyráběný a dostali jsme ho od Němečků. Rád bych vyzvedl úchvatné přání od p. TN, který vybral krásný soubor biblických citátů. Všechny jsou z knihy Sírachovec. Přiznávám, že až do obdržení tohoto pozdravu bych nevěřil, že v Bibli je kniha Sírachovec. A přitom jaká má pěkná moudra! Musím si ji přes svátky přečíst. Například p. TN vybral praktickou radu: "Nestýkej se se zpěvačkou, aby tě nepolapila do svých nástrah." To je zajímavé, jak představa zpěvačky a polapování do nástrah je jasná i přes propast tisíciletí.

pozdrav němečkovi

Na rubu hodnotný rukopis :-)
Jeho životní know-how si s dovolením schovám pro sebe :-)

A ještě známky.

vanoce-ruze

Obligátní okoukaná růže. Ale až tam příští rok bude p. Zeman, tak budeme ještě rádi za růži.

znamka-lada

Může být stylovější český vánoční pohled než ladovský a ještě s takovou známkou?

znamka-vanoce

Moderní a velice sézónní.

Do nadcházejícího týdne přeji čtenářům i sobě, abychom ho správně využili hlavně ke zhodnocení miinulého roku a k formulaci životních cílů dlouhodobých a z nich se odvíjejících cílů na nejbližší rok, měsíc, týden a den.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře