Článek Liberecká radnice a Liebigova vila

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Liberecká radnice a Liebigova vila

12. 09. 2012 - 06:37

adil: Když z věže radnice sundali rytíře, byla tam místo něj dlouhá léta hvězda. Pěticípá..Dnes je tam rytíř zpátky.A radnice má i krásnou obřadní síň.

---
adil.pise.cz

12. 09. 2012 - 11:57

jarmik: Odpověď správná. Ale za takhle lehké otázky nejsou žádné ceny...

---
jarmik.pise.cz

13. 09. 2012 - 08:18

jn: Zajímavé dobové fotky, zvlášť působivá je radnice, nasvícená na počest Hitlerovi. Minulý rok jsme byli na dovolené v Kryštofově údolí, v pronajaté roubence. Paní domácí nám při předávání klíčů vyprávěla, jak si po válce vyjeli s manželem z Prahy na kole. V Kryštofově údolí se jim líbilo, tak si zašli za starostou, ten jim dal velký svazek klíčů a oni si procházeli chalupy a vybírali si, kterou si vezmou... nikdy nevím, jak se při takových bezelstně vyprávěných historkách tvářit. Utěšovali jsme se jen tím, že v chalupě byla taková kosa (sluníčko šlo na zápraží jen při západu), že možná ten Němec odevzdal klíče od chalupy rád a odešel za lepším do Německa. Ale to byla jen chabá útěcha. Jo, Sudety

13. 09. 2012 - 16:06

jarmik: Škoda, že se nenajde žádný frajer, který by našel dědice původních vlastníků své chalupy, a dal jim ji, že mu to připadá správné. To by bylo pozdvižení!

---
jarmik.pise.cz

13. 09. 2012 - 16:09

jarmik: Dodatek: respektive mohla něco takového udělat vláda. Myslím, že to bylo asi v tom Pithartovi, že snad po převratu za ním byl Landsmanšaft, jestli by jim vláda nedala vojenský újezd Doupov (aby ho znovu zvelebili a připravili ku znárodnění...).

Z dnešního pohledu, kdyby tehdy to někdo proboxoval, tak po 20 letech už z toho mohlo leccos být.

---
jarmik.pise.cz

13. 09. 2012 - 17:30

jn: ... vzdávat se chalupy, která má mezitím hodnotu dvou miliónů se nikomu nechce... mě hlavně vždycky zaráží, že těm lidem ani nepřijde blbé otevřeně mluvit o tom, jak k majétku přišli.
Nevím, jak dlouho se křivdy v těch krajích budou hojit...

08. 03. 2014 - 16:16

brambora*: Vy jste článkem jistě podkouřil městské PR, která se už celé roky velice snaží, aby náhodou nikdo neřekl křivého slova vůči tomuto městu. Faktem je, že mě tu teda rozhodně nic nedrží. Peníze a to je hodně málo prozaický důvod. A je nás tu víc. A historie? Koho to zajímá....