Článek Kam odešli Keltové?

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Kam odešli Keltové?

30. 12. 2011 - 14:13

hospodynka: Jak to popisuješ, nevypadá to jako kvalitní kniha.

---
hospodynka.pise.cz

30. 12. 2011 - 17:45

jarmik: Proti takovému hodnocení bych ji hájil. Je to levná kniha v zábavném žánru, a přitom mi to nepřipadalo jako srágora. Rozhodně ze všech knih, co mi tu leží, mě lákala ke čtení nejvíc. No, a ty Makotřasy a Býčí jeskyni jsem neznal, takže osobně jsem zklamán nebyl.

---
jarmik.pise.cz

09. 07. 2012 - 16:04

dogbert: Uf, když vyjdu z toho, co píšeš, tak je to pěkná sr...

Makotřasy jsou relativně dobře popsané, ale podle starší literatury, už máme mnohem starší svatyně - i u nás - také s pravděpodobným astronomickým významem (slyšels o rondelech?).

Knovízáci a Kounov v pohodě, tam by se asi shodnul i s archeologama...

Býčí skála se dnes považuje za obětiště, po Evropě je toho více. Altamira je starší než 10 000 let, ale to je jedno, soba už analyzovali, asi bude ze středověku.

No, dosud by bylo v poho, jen má autor trochu prošlé informace (kdy to psal?).

Ale ŽÁDNEJ římskej spisovatel určitě nepsal nic o pochodu Bójů podle Ogary až po Rif. To je blbost. T.Livius má pochod Biturigů pod vedením Segoveseho z Galie někam do střední Evropy. To je všechno.

Blaník možná je, možná není keltské slovo (je i slovanský výklad) ale docela určitě neexistuje žádná keltská pověst z našeho území. Až do období renesance tady prokazatelně nikdo neměl o kelské minulosti ani ponětí! U Blaníku existuje podobná pověst, ale situovaná do středověku, bez druidů a Markomanů... Buď p. Bílek, nebo někdo jinej si ji evidentně trochu upravil.

Jinak, já mám podobná dílka rád, ale jen kvůli jejich atmosféře. Načerpoáš inspiraci, ale nic spolehlivého se nedozvíš. Tak asi tak.

17. 03. 2014 - 19:01

matejhynes: Kam odešli Keltové když je vyhnali Germáni