Článek Třicetiletá válka

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Třicetiletá válka

20. 10. 2011 - 12:02

littlekey: Velice děkuji za informace. Určitě je použiji v příslušně zkomolené podobě dnes po desáté na mariáši. Onehdá jsem otevřel téma CERN a částice rychlejší než světlo a s tím související zpochybnění jedné z teoriií relativity...."relativní", to je to slovo, na které jsem si nemohl vzpomenout! A moc lidí se do diskuse nazapojilo, snad jen pan DM, abych mu nekřivdil. Ovšem téma třicetileté války ve společnosti renomovaných advokátů a v současné době i pana soudce nezůstane bez odezvy. Minule se chlapci téměř poprali, když poněkolikáté řešili odsun němců. Bylo to zajímavé, velmi zajímavé. Zvláště pro mne, který vyženil mangelku z rodiny původních obyvatel příhraničí, na kterou dekrety dolehly naplno.

20. 10. 2011 - 14:28

jarmik: Děkuji za uznání!

Tu Bílou horu jim předhoď. Je to sice strašlivě duchamorné téma, ale pan lékárník je vlastenec ještě buditelského typu, ten se na tenhle špek určitě chytí...

---
jarmik.pise.cz

06. 11. 2011 - 23:27

jre: To je opravdu fantastické čtení, konečně jsem se k tomu v klidu dostal. Děkuji!
Zajímalo by mne, kolik lidí pochopí tu tvou poznámku pod obrazem zavražděného generalisima? Já byl chvíli zmaten, než mi to došlo.

Ostatně pana PK řadím do skupinky, která to zrovna pochopí. Bílou horu na nás sice zkusil, ale bylo to v nějaký fatální moment nějaké zásadní hry, takže mu nikdo nevěnoval pozornost a pan lékárník tam nejspíš ještě nebyl. On chodí, až na desátou, někdy i později.

Mně to téma zajímá ještě z jednoho důvodu - podle mě (ale nemám žádné rozumné historické vzdělání) to byl poslední švédský válečný projev, ne? Podle mé teorie, jsou to ty "chladné hlavy" a na válčení kašlou. Jenom ta 30tiletá válka mi v tom furt neštimuje.

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

06. 11. 2011 - 23:30

jre: ...jsem zapomněl dodat, že mně teď Švédi zajímají, páč mi teď šéfujou. Podle interkulturální nalejvárny, kterou jsme dostali, jsou to hrozně pokorní, skromní, mírumilovní lidé, kteří přejí všem jen to dobré. Na vikingskou minulost jsou hrdí, ale prý tímto způsobem již "nenakupují".

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

07. 11. 2011 - 07:42

jarmik: Díky za uznání

Ohledně Švédů vždy cituji svého finského klienta, že švédské firmy v ostbloku vždy řídí Finové - evidentněn ani toto vědecké pravidlo neplatí bez výjimek

S válkama nevím - mohli bychom se samozřejmě podívat na Wikipedii a za 10 sekund to zjisti, ale to by bylo pod úroveň. Mám za to, že měli pak ještě něco s Ruskem, ale nejsem si jist.

---
jarmik.pise.cz

15. 11. 2011 - 00:38

lékarník mb: Polišenského Valdštejn je dost poznamenán dobou svého vzniku, která si potrpěla na třídní vidění světa. Nutno dodat, že těch úliteb je tam možná více, než bylo nutné a navíc je to trochu suchopárné.

Z české literatury o této považuji za nepřekonatelnou Staroměstskou exekuci od Josefa Petráně. To se čte jedním dechem (v Tvém případě záležitost na dvě cesty metrem) a člověk nevychází z úžasu jak vtipně až sarkasticky je možné napsat jinak zcela seriózní historickou práci.

Pro Tebe, Ty hltači knihoven, jsou ovšem nejvhodnější Nepokojná léta od švédského autora Petera Englunda - 636 stran drobným písmem, na nichž je o třicítce prostě všechno

15. 11. 2011 - 07:01

jarmik: Sadisto - to mám jako tohle číst všechno? Prej 636 stran drobným písmem...

Já si chci přečíst obrázkový časopis, napsat blog a sklízet pochvaly - to je moje metoda.

---
jarmik.pise.cz