Článek Drážďany

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Drážďany

30. 08. 2009 - 08:26

kobliha: Tento způsob využití dne mi připadá naprosto úžasný. Taky bych, kurňa, někam jela

---
kobliha.pise.cz

30. 08. 2009 - 10:24

eithne: Páni, tak tohle je způsob využití dne, který bych dobrovolně nikdy nepodnikla Leč čte se o tom hezky, to zas jo

V Drážďanech jsem byla v osmé třídě, což by mohlo být tak... 2001, řekla bych. Zbořený Frauenkirche, jestli to byl on, si dost možná i trochu vybavuju. Pokud tam nebyl jiný rozstřílený významný kostel.
Města si totiž já zapamatovat schopná nejsem
Hodně se mi líbí pohled vrchem do kostela, evokuje mi to pohled z komína v Nuslích do recepce skrz skleněnou střechu, to se mi moc líbilo.
Panáčci jsou pěkní, ty má každá země trochu jiné, teď jsem na ně koukala v Rakousku a taky se mi líbili Blikají tihle, když dochází čas jejich svícení?

A to kafe na konci, to kafe... to od tebe nebylo hezké, že jsi ho tam dal. Kde já bych jen teď takhle při neděli mohla sehnat dobré kafe, abych utekla mlsné?

---
eithne.pise.cz

30. 08. 2009 - 10:58

sargo: Jojoj, příjemné to bylo A následek cesty nám oběma vyloženě sekne
Město je to pěkné, byť vyloženě za osrdí nechytilo. A kudy jsme chodili, tudy jsme si říkali: tohle by se Jášovi líbilo
Jen škoda, že ty komínky, co jsme naplánovali na cestu domů, byly v tak mizerném stavu

---
sargo.pise.cz

31. 08. 2009 - 07:04

davidhavel: Výlet do Drážďan plánujeme s Jančou taky, ale to chce vlakem, né na motorce, aby se člověk mohl courat...

---
davidhavel.pise.cz

31. 08. 2009 - 07:37

hospodynka: Úplně moc vám závidím rodiče, co jsou ochotni hlídat*závistník*

---
hospodynka.pise.cz

31. 08. 2009 - 09:03

zygy: Drážďany jsou pěkné. Náš hlavní cíl tehdy byla ZOO, ale docela průměr. Pamatuju si už jen tu klobásu a pivko. ) Moc hezké fotky.

31. 08. 2009 - 22:09

jarmik: kobliha: Je to pěkný, ale trochu pocit viny, že dítko necháno doma

eithné: Trochu zvláštní způsob to je. Ale když vezmeš dobu připadající na koupi jednoho kusu uspokojivého oděvu, tak je to nakonec poměrně efektivní způsob nakupování A ještě si uspokojím ten pud ocitnout se aspoň na chvilku v cizině, to mi chybí vždy po čase. A moc možností tak učinit na otočku nemáme.

david: Docela je otázka, nakolik je to na courání. Město je to příjemný, ale cítil jsem tam z pohledu turisty, že to moc adekvátní turistický cíl není. Je vidět, že spojenci to srovnali se zemí a je to komplet postavený nově, navíc povětšinou za DDR, do toho pár novějších staveb. Je to takovej spíš zánovní chaos. Ale kousek toho starého města byl postaven patrně věrně a na chvilku se to dá. Říkal jsem si, že mohli víc nějak udělat ten břeh Labe, tam se přijde jako na vyvrcholení prohlídky města, a tak nějak tam není moc co.

hablina: Rodičové jsou opravdu zapáleni pro rodinu, jednak povahou a jednak se mi zdá, že i tak jako filozoficky to mají rozmyšleno, že být s Jášou je trávení času, které jim dává nakonec smysl.

zygy: Německé párečky nebývají špatné, těž jsme se chystali. Ale pak nás přepadli v tom Karstadtu nahoře, tam měli něco jako jídelnu mých snů. Jednak to byla ta sámoška, kde si chodíš volně s tácem, v klidu si bereš a pak zaplatíš u kasy - tenhle systém mám velice rád. A jednak tam měli poctivou bramboračku, která byla trochu jiná, ale vynikající (Sargo si dala jako jediný chod asi litr chřestové polévky, ale pak říkala, že byla přijatelná, nikoliv však špičková). A jednak pak takový jako minikarbanátky jemné a k tomu užasné lehce opečené brambůrky, německé pivečko... Jak já vždy říkám, hlavní věcí, co si pamatuju ze všech cest je, co jsem kde dobrého jedl. Zbytek je jenom záminka k oslabení pocitu viny.

---
jarmik.pise.cz

01. 09. 2009 - 07:07

davidhavel: Tož já myslel hlavně tam ke Zwingru, tam jsme byli kdysi se školou, tam se mi líbilo Jinak bychom také rádi na Königstein, tam už jedeme dva roky a vždy jen projedeme :-?

---
davidhavel.pise.cz

01. 09. 2009 - 13:33

littlekey: Ha poznávám náš, patrně ještě nenapsaný pohled. Děkujeme. Jak vzorný adresář. To já pokaždé volám Rejchovi, aby mi vaši adresu poslal

01. 09. 2009 - 15:38

kaci: Tý jo, to vypadá jako dost hezký město! Německo teda moc neznám, až na pár stopovacích pobytů, ze kterých si pamatuju spíš silnice a hledání místa k noclehu, jsem tam pořádně nebyla Možná je to čas napravit. Chtěla bych dost do Berlína. Ale máme to celkem z ruky

---
kaci.pise.cz

01. 09. 2009 - 21:38

zmrzlinka: Nezávidím, prajem vám to, veď my sme si užili dosť cestovania a dovolenky. Ale aby sme nevyzerali, že sa opičíme, podobný plán s odloženým dieťaťom a Drážďanami už máme od adventných trhov !

---
zmrzlinka.pise.cz

01. 09. 2009 - 23:42

dj-team: Vidím náš pohled, dmu se pýchou! heč!

Drážďany mají letiště, které zvolilo pro rekonstrukci RWY tj. dráhy unikátní způsob. Nemohli riskovat ztrátu zákazníků, způsobenou uzavřením letiště (kterou si v klidu dovolily Vary). Stavěla se tam u nich dráha hnedka vedle té stávající v noci. K ránu staveniště zahrnuli zeminou, aby bylo vyhověno bezpečnostním sklonům. Večer to zase exhumovali a betonovali dál.

Ten Váš pohled mne vycukal k první návštěvě Říše s rodinou autem. Doposud jsem tam byl pouze na kole, nebo služebně. Ukáži teda Sasko dcerkám a manželce.

naprosto chápu tvůj postoj k občasnému zavítání do cizozemí a vzpomínkám na gastronomii )))

---
dj-team.pise.cz

02. 09. 2009 - 08:06

hospodynka: Přišel pohled

---
hospodynka.pise.cz

02. 09. 2009 - 13:17

jarmik: david: Mě tam hodně lákalo to Saské Švýcarsko na obzoru; má to výraznou siluetu takové té stolové hory a je hned vedle. Jak se dívám na Tvém blogu, tak dáváte hodně rozhledny, tam jich je pěkných pár hodně pěkných.

lk: Za adresář má Sargo malé zanedbatelné plus, je to jediný administrativní úkon, který u nás zajišťuje

kaci: Berlín je jeden z mála míst, kam jsme se vypravili. Od Vás je to o dvě hoďky víc, ale celkem dostupné teď už. Rád na to vzpomínám, bylo to příjemné. Hodně jsme tam fotili. Jelikož ještě bezdětný, v klidu jsme si procházeli muzea

zmrzlinka: Opisování by mě jednak spíš potěšilo než naštvalo, a jednak výlet do Drážďan není zas tak esoterická aktivita, aby bylo potřeba opisovat. My tam jeli právě proto, že se mi zdá, že tam jezdí pořád úplně všichni

DJ: A co zvažujete, též Dresden? Možná by se tam s dítkama na té Prager Strasse vydržet dalo. Je tam veliká fontána, tam jsme vzpomínali na Jášu, že hoďku by se tam vydržel ráchat snadno.

---
jarmik.pise.cz

03. 09. 2009 - 06:29

davidhavel: Saské Švýcarsko je fajn, ačkoli ho ještě neznám ani celé z té České strany Rozhledny jsou super už proto, že jich je hodně a neplatí se moc, pokud vůbec za vstupné Jedna super "rozhledna" je hned v Bad Shandau....

---
davidhavel.pise.cz

03. 09. 2009 - 19:39

dj-team: Začneme něčím bližším a postupně. Nejdříve je třeba se osmělit, po kotníky (Oberwiesenthal).

---
dj-team.pise.cz

02. 09. 2009 - 14:55

contritus: Frauenkirche znám jen jako zříceninu.

---
contritus.pise.cz

02. 09. 2009 - 23:41

hlander: Moc děkuji za pohled.
Na Drážďany mám velmi příjemné (též velmi osobní)vzpomínky, o kterých se nebudu rozepisovat. Snad jen to, že jsem se těšil na Frauenkirche a omylem jsme se vydrápali na věž úplně jiného kostela. Nicméně i tam to bylo dost fajn a asi i menší nával.

03. 09. 2009 - 11:06

jarmik: Hlandere, jestli ses nacházel v D. v takovém stavu, že sis spletl Frauenkirche s jiným kostelem, tak mám plné pochopení pro to, že takovou osobní vzpomínku nebudeš dále rozvíjet

---
jarmik.pise.cz

03. 09. 2009 - 20:37

hlander: Však píšu, že to nebudu rozvádět.

12. 09. 2009 - 20:49

markisha®blbne.cz: Určitě zajímavé.

---
markisha.blbne.cz