Pražský flamendr (deníčkový záznam)

28. červen 2009 | 20.32 |

Rodičové pokračují pilně v hlídání dítka, a tak my pokračujeme pilně v pražském poflakování.

Když jsem se dnes ráno probudil, naznal jsem, že je to ten pravý den pro návštěvu výstavy moderního umění. Nedočkavě jsem vyčkal, až se mangelka konečně probere po nočních komínářských orgiích, a vyrazili jsme do Karlína.

Jelikož se o tyto věci až tolik nezajímám, ani jsem nevěděl, že v Karlíně je výstavní hala z bývalé tovární haly. Když jsem na to koukal na kulturním přehledu, tak jsem měl jasno.

vystava-prague-biennale-4-2

Tuto a všechny další fotky z Karlínského Biennale
jsem převzal z článku na DesignMagu - odkaz na článek
zde.

Jednak tedy Karlín se hodně změnil za těch pět let, co jsme se odtamtuď odstěhovali. Právě ta část kolem haly začíná vypadat celkem nóbl.

vystava-prague-biennale-4-9

Krásné sloupy, nádherné světlo střešními okny.

Bez ohledu na vystavené umění ta hala je prostě nádherná. Kdo má jen trochu slabost pro krásu staré industriální architektury, tak myslím, že návštěvou nebude zklamán. Tam by se mohlo umístit snad cokoliv a vypadalo by to skvěle.

Akce, na níž jsme byli, se jmenuje Prague Biennale 4 (Prague Biennale Photo1). Jak jsem četl večer intelektuální literaturu, tak jsem dostal sílu podívat se zase jednou na nějaké to moderní umění. Moderní umění jsme tedy viděli, těžko k tomu něco říct. Samozřejmě pár nechuťáren, spousta drzých způsobů, jak zdůraznit, že umění je podfuk a tak. Zastoupení bylo mezinárodní. Dvě věci se mi docela líbily:

- jednak stopky, které běžely na TV, a k tomu hrál krátký motiv na klavír, který okamžitě evokoval nostalgii plynoucího času, a

- fotky zvláštně aranžovaných věcí, které se zrovna nacházely na určitém místě (líbila se mi tělocvična).

Sargo spíš tak nevěřícně vrtěla hlavou:-)

vystava-prague-biennale-4-22

Seno pěkně vonělo.

Tím tedy jsme se uspokojili a pokračovali jsme za dalšími bezuzdnými zábavami. Napřed na kafe a chlebíček do našeho nejoblíbenějšího Ovocného světa na Florenci. Pak Sargo šla lézt na stěnu a já si udělal ještě kousek kulturní neděle.

Došel jsem přes Karlův most až na Hrad. Šlo se pěkně, poslouchal jsem ipod a očumoval turisty.

Na Hradě jsem napřed poladil formu U Zavěšenýho kafe za pomoci dvou plzní a nakládaného hermelínu. Je to úplně úžasné, jak na Karlově mostě se člověk nehne, i Nerudovka byla naprdnutá, ale už 50 m za odbočkou na Hrad se jde poloprázdnou ulicí do skvělé hospody, kde jsem byl zpočátku sám. Hráli tam The Frames, četl jsem si beletrii z knihovny, paráda.

Když jsem doladil, tak jsem ještě vykonal druhou kulturní část, a to moji oblíbenou fotografickou minivýstavní síň na Hradě, a to Ateliér Josefa Sudka. Mívají žádné nebo chaotické informace na svém webu, ale prakticky pořád tam něco zajímavého je. Kdo to tam nezná, tak je to hned nad Zavěšeným kafem, vstup je 10,- K a skládá se to z jedné vstupní místnůstky a z jedné výstavní místnůstky.

Foto_03

Zdeněk Virt

Dnes tam byly akty p. Zdeňka Virta, povětšinou ze 60. let. Posílen konzumací jsem akty vlídně prozkoumal a vydal se zpět k autu do Karlína, kde jsme se šťastně shledali a vydali se na cestu domů.

foto06

Zdeněk Virt

Uvidíme, co nám přinese další týden. Přeju čtenářům, aby se s tím vyrovnali ku vlastnímu prospěchu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny