Článek Cílek: Borgesův svět

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Cílek: Borgesův svět

12. 03. 2009 - 00:11

wu: Něco mi říká, že ani Ty se borgesiánem nestaneš, co?

12. 03. 2009 - 08:21

littlekey: Když ty píšeš, že je struktura knihy komlikovaná, a že některé pasáže zůstaly nepochopeny, tak to opravdu není pro mě ani náhodou. Svedčí o tom i fakt, že po přečtení nadpisu jsem si myslel, že sis splnil cílek a přečetl knihu Borgesův svět.

12. 03. 2009 - 13:28

jarmik: wu: Asi to zatim vypadá, že se budu držet maringotek po Čechách a tak.

lk: cílek, fakt pěkný slovo, to si podržim

---
jarmik.pise.cz

12. 03. 2009 - 14:53

jana*: vypadá to vysoce intelektuálně, nic pro mě, to bych asi nepřečetla

12. 03. 2009 - 21:13

eithne: Když nepochopím ani většinu recenze na knihu, není mi to zrovna doporučením. Fakt je, že i Sargo se to docela líbilo, jestli jsem dneska vnímala dobře (průběžně jsem mezi řečí chytala Jášu, kterého jsme si zrovna házely, takže mi možná jemné nuance a mimoverbální náznaky v hovoru unikly), ale já jsem prostě nepochopila, o čem to je!

---
eithne.pise.cz

13. 03. 2009 - 00:41

jarmik: jana, eithné: Přesně ze stejného důvodu, totiž, že jsem se bál, že to je nesmyslně složité, jsem si to nekoupil, až teď půjčil v knihoně. A to jinak všechny ostatní Cílky jsem koupil automaticky.

Ale není to tak strašné. Respektive, je to o dost méně nesrozumitelné, než se zdá z recenzí a popisů.

---
jarmik.pise.cz

13. 03. 2009 - 08:26

sargo: Začala jsem to číst a jsem nadšená, určitě to chci domů, nerada bych se do čtení nechala honit termínem z knihovny Je to - inspirující! Pochopení je věc relativní, půjčila bych si na to možná citát hned z první kapitoly, ale jsem líná vstávat; rozhodně byl ve smyslu, že některé věci se vzpírají pochopení jinému než poetickému (byť použít slovo "poetický" je krajně ošemetné a skoro vždy zavádějící, což už je můj vlastní dodatek). Cílek je navíc ukrutně sympatický v tom, že není planý plácal zaměřený čistě humanitně, což je nejlepší předpoklad k textu o ničem, ale přírodovědec; a jistá exaktnost v jeho myšlení, a skutečnost, že opravdu něco umí, dává mnohem lepší strukturu i tak neexaktní borgesovské látce; o praktických příkladech na okraji stránek nemluvě. Už jsem se zmiňovala, že jsem nadšená?

---
sargo.pise.cz

13. 03. 2009 - 09:33

kaci: Haha, termíny z knihovny... což mi připomnělo, že se po mých prvních dvou nadšených měsících čtení dostavil útlum, knihovní termín vypršel 9.3., je to novinka, nejde prodloužit, ale dočetla jsem se, že je pokuta jen 1,- Kč za týden, tak budu mrcha a ještě si ji tady chvíli nechám

---
kaci.pise.cz