Článek České nebe

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: České nebe

28. 01. 2010 - 10:22

eithne: Já na tom byla nedlouho po premiéře v divadle a byla to na dlouhou dobu poslední věc, na které jsem v Žižkovském divadle byla. Dle mého názoru poslední hry dost upadají a bylo pro mě zklamáním, že já, velký cimrmanovský fanoušek, jsem se za celou dobu sotva párkrát pousmála.
Možná je to tím, že 90 % toho, co tam z národního obrození vykládali jako skvělé vtípky, jsme my ten semestr brali v literatuře. (Obšírněji... a hlavně vtipněji.) Nevím. Ale nebavila jsem se.
Stejně tak jako na Africe, na té jsem byla půl roku předtím. Až Cimrman v říši hudby, třetí do trojice, co jsem z JC absolvovala v tom roce, mě s hrami JC trochu smířil... ale ne moc.
Já nevím, odrůstám tomu humoru? Jsem už jím přesycená, když cituji pravidelně a hry znám skoro nazpaměť? Nebo to už opravdu není tak vtipné?

(Ale Hymna se mi líbí taky, moc! Viděl jsi ji v divadle, nebo ji znáš z poslechu?)

---
eithne.pise.cz

28. 01. 2010 - 10:33

jarmik: Co říkáš o tom poučování, přesně tomu rozumim. Tady myslím, že úplně překvapen nebyl ani lehce poučený amatér, natož když vy to berete úplně zgruntu.

Na Hymně jsme byli někde v Bráníku nebo kde a párkrát jsem ji potom i poslouchal.

---
jarmik.pise.cz

28. 01. 2010 - 14:51

jre: Jasně, je v tom cítit trochu komercionalizace (pokud tím myslím "přiblížení se masám"), ale na druhou stranu je to náhodou velmi vkusné, lehce stravitelné a plné dobrých (nových) hlášek, které přejdou do obecné mluvy velmi snadno.

A kromě toho: Weigel coby Jan Hus tam má prakticky životní roli

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

28. 01. 2010 - 16:46

dj-team: líbí se mi Járo, jak si podchytil tu podstatu, kterou i nepoučený laik vycítí. Rovněž se mi na hrách líbilo, jak jsem některým vtipům šel s věkem vstříc. Ne, že bych pochopil všechny a stále si nějaké šprýmy šetřím na stará kolena, ale na nové hry nespěchám. Oni to ostatně autoři jednou otevřeně přiznali.

Pěkný soupis a pěkné komentáře.

k těm citacím: zrovna tento týden jsem řešil s kamarádem, že se jejich návštěva dolu Mayrau u nás odkládá, že opět čekají dítě. No, co myslíte, že jsme oba vykřikli..

---
dj-team.pise.cz

28. 01. 2010 - 18:56

et: Zrovna dneska jsem si půjčila České nebe z knihovny (to je tak, když knihovnice navštíví jinou pobočku svého zaměstnavatele, prostě nemůže odejít s prázdnou ) Jsem zvědavá, slyšela jsem na to zatím samé rozporuplné reakce...

---
et.pise.cz

30. 01. 2010 - 12:23

sargo: Tak jsem si to konečně pořádně poslechla. Pár míst je tam skutečně dobrých, ale celek nejvíc ze všeho připomíná zdařilou hodinu dějepisu. Hodně zdařilou, to je pravda, ale nějak nevidím důvod si to pustit znovu. Ani ty hlášky tam nějak nevidím; ale pravda, ty se zpravidla vyvrbí časem...

---
sargo.pise.cz

09. 02. 2010 - 22:27

et: Tak jsem dneska přečetla. Nějak se mi zdá, že to nemá žádný děj, ale bavila jsem se dost. K zapamatování hlášek bych potřebovala slyšet několikrát CD, ale zvláště narážky na Husovo upálení mi přišly opravdu vtipné. "Ámosi, nech toho, prosimtě"

---
et.pise.cz