Článek Korespondence Voskovec & Werich

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Korespondence Voskovec & Werich

12. 01. 2010 - 02:47

eithne: No páni, už dlouho jsem nezhltla tak rychle tak dlouhý výcuc knihy, sepsal jsi to nádherně Ačkoliv jde o knížky, které bych sama do ruky těžko vzala, vážně se mi tvé resumé četlo dobře a bavilo mě, díky za to

---
eithne.pise.cz

12. 01. 2010 - 07:03

anuska: Jak píše Eithné, velmi čtivý popis obsahu. Jak na ni někde narazím, koupím.díky za tip.

---
ronny.pise.cz

12. 01. 2010 - 09:06

djová: škoda, že nebydlíte někde poblíž, chodila bych si k tobě (vám) půjčovat knížky

12. 01. 2010 - 09:28

jarmik: eithné, annuska: díky

djová: von Tě mangel pustí i dál Máme takový mlhavý plán, jak snížit počet knih doma, že je budeme rozdávat. Že někam v bytě umístíme knížky, které už nebudeme číst, ale jsou dobré, tak je škoda je vyhodit, a návštěvy budou povzbuzovány, aby si vybraly.

---
jarmik.pise.cz

12. 01. 2010 - 11:37

zmrzlinka: Jarmiku, ale to je dobrý nápad so zbavovaním sa knih. Len nemáme žiadne návštevy...A díky Tebe som zabezpečila muža po operácii oka audioknihami - dobrá inšpirácia... Síce narychlo, čo bolo poruke z knižnice, ale stavím sa aj v Levných knihách pre niečo ďalšie.

---
zmrzlinka.pise.cz

12. 01. 2010 - 13:24

jarmik: Rádio nabízí pár audioknih zadáčo, ale jenom klasiky. Pokud však potřebuje mangel hlavně usnout, tak na to jistě Jan Neruda poslouží dobře Když budeš hodná mangelka, tak mu to postahuj

http://jdem.cz/bgrt8

---
jarmik.pise.cz

12. 01. 2010 - 12:53

sargo: Jak již tu bylo řečeno, je to velmi dobře sepsané. Je vidět, že tě opravdu zaujali )
Knihy tlusté, ale vyjímat se budou v knihovně dobře.

---
sargo.pise.cz

12. 01. 2010 - 13:44

littlekey: Pěkné, opravdu působivé resumé a navíc o mých oblíbencích, zejména pak o panu J.W. Fimfárum poslouchá prcek už půl roku, nejvíc se mu líbí: "Tatí, já chci ten bulbagr speciál." Pochopitelně, co jiného, takyDokonce se mu líbí poválečné předělávky písniček co si Werich přivezl z Ameriky, vrchol pomyslného žebřícku zaujíma Nerýmovaná(...cvrček cvrk,holub vrk...). Mám z něj radost z kluka ušatýho. Pro mě bude 1370 stránek all time scare record, ale už se těším. Doposud jsem četl jen vragmenty toho co si mezi sebou psali, nebo to co Werich psal o svém pobytu v Americe. Zkrátka ještě jednou dík, kápl jsi mi do noty.

13. 01. 2010 - 10:04

zygy: Horníčka s Werichem jsem poslouchala jako malá, protože to měla mamina na deskách. "Račte si řát" no, moc jsem toho nechápala... Nějak je mi proti srsti, že je tu zveřejňováno jejich soukromí, asi bych si to sama od sebe nekoupila. No ale přiznávám, recenzi jsem si také s chutí přelouskla.

13. 01. 2010 - 14:57

jarmik: LK, sargo: dík

zygy: S tím soukromím to není tak hrozné. Jednak jsou některé pasáže vynechány a v předmluvě se píše, že většinou tam, kde to bylo příliš privátní. A jednak si myslím, že oba to psali s vědomím možné budoucí publikace. Jednak už to, jak pečlivě to Voskovec schovával a jednak v nějakém dopise tam píše, že sice nic společně nepíšou, ale že vlastně ty dopisy jsou taky způsob psaní.

---
jarmik.pise.cz

19. 01. 2010 - 21:43

zmrzlinka: Jarmiku, postavil si vysoku latku hodne manzelky Tak ja nieco stiahla, muza naladila a teraz si stahuje jedna radost a mna obstastnuje s uryvkami z Divej Bary. Predtym ma informoval o Machovcovom Masarykovi a Churchillovych pametiach, co som mu doniesla. Budem za tupca, co vsetko nepoznam

---
zmrzlinka.pise.cz

22. 01. 2010 - 11:17

jarmik:

---
jarmik.pise.cz

22. 01. 2010 - 12:50

sargo: A co mám říkat já? Mangel se mi tu rozepisuje prudce intelekuelně a já si zatím čtu do dobití Venuše a vrchol mého poznání je, že rozpoznám cihlový komín od tvárnicového! Jediné, čím se utěšuju je, že je vždycky lepší být tím, kdo je za tupce, protože ten z toho aspoň něco má.

---
sargo.pise.cz

04. 09. 2012 - 09:29

zuzana: Píšete, že nevíte, proč byl nakonec na toho záporáka obsazen jiný herec. Slyšela jsem v jakémsi pořadu přímo z úst pana Wericha, že to bylo proto, že se jim nakonec zdál jeho výraz (hlavně pak oči), stále moc laskavý či veselý a na záporáka tudíž nevhodný.

16. 12. 2012 - 06:36

mike klondyke: S těma autama VW (a jiných lepších značek - žádná Škodovka) to byla obliba jen u W. V. ani moc auta neměl, v NY to nebylo moc dobře možné, a ani moc levné. Voskovec si holt nemohl dopřát tolik, jako jeho ujařmené "dvojče" v komunistickém režimu.