Hledání hradu Tetín

30. srpen 2008 | 22.33 |

Mrňousík sice kašle, ale dnes bylo tak pěkné odpoledne, že se nedalo zůstat doma.

Navíc poté, co jsem se včera vrátil z práce až dnes nad ránem, měl jsem intenzivní přání zažít něco pěkného (poté, co jsem si hodil s Jášou paralelně větší část poledního šlofíka).

tetin-cedule

Precizní značení v Tetíně. Jinde říkají jednoduše k hradu.

Již delší dobu se chystám do Tetína, což je kousek od nás. Jenže s mrňouskem jsem si tam dle fotek na otcovský výlet netroufal, protože jsem čekal pěšiny na okraji srázu.

Dnes jsme se vypravili v plném počtu, tak jsem si řekl, že je to příležitost tuto atrakci v sousedství navštívit a že ve dvou ho uhlídáme.

hrad tetín

Najděte hrad:-)

V obci je hrad značen důsledně jako "torzo hradu". A je to důslednost sice nepříliš marketingová, ale pravdivá. Navíc turistickou propagaci až tolik nepotřebují, protože parkoviště bylo plné a na hradě nás bylo pořád dost:-) Samotný hrad (pokud mi nějaká část neunikla) je vlastně ta pěšina na tom snímku, zakončená dvěma lavičkami.

Tetín mi byl sympatický. I když je to vesnice, tak z toho je cítit starobylost a soběstačnost osídlení a pocit jsem měl spíš městský. Rozhodně tam bylo živo a po ulicích chodilo hodně lidí.

tetin-vyhled

Výhled z Tetína - zrovna jel vlak!

Kaňon Berounky pod Tetínem určitě stojí taky za vidění. I když tedy opět z hlediska batolecích výletů ta pěšina na skále mi nedělala moc dobře.

tetin-vlacek

Teď hodím vlak a potom skočím!

Samozřejmě skutečné atrakce byly jinde. Ze zvýšeného chodníku před školou jsme se nemohli dostat. Dalo se z něho skákat na mámu a na tátu. Navíc hned vedle byl krásný kanál se spoustou kamínků k házení dolů.

tetin-kostelsvludmily

Zavraždění sv. Ludmily na Tetíně připomíná její kostel.

Na Tetíně mají u parkoviště pěkné dětské hřiště. Hned vedle je výčep U hasiče, odkud by se dalo z venkovního stolu pozorovat v případě potřeby i dítko na hřišti. Tedy velice taktická sestava. Dala by se tam strávit určitě i trochu delší doba, kdyby člověk prošel všechny pěšiny v obci. Šel jsem jenom kolem kousek od druhého kostela podél hřbitovní zdi na hraně toho údolí a dostal jsem se ještě jednou na hrad. Přinejmenším tuhle krátkou vycházku bych doporučoval pro zpestření.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře

RE: Hledání hradu Tetín sargo 31. 08. 2008 - 00:42
RE: Hledání hradu Tetín chachina 31. 08. 2008 - 20:29