Článek Pop history

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Pop history

21. 04. 2008 - 23:23

keigi: Pěkné čtení ... ten článek tedy

poznámka bez čáry na "cokoliv na téma Tří mušketýrů nemůže dopadnout špatně":
Včera (tuším) jsem pustil kvůli teletextu ČT2 a běžel tam jakýsi film jménem Milady (jak jsem pochopil, šlo o de Winter). Díval jsem se na to asi pět minut s otevřenou pusou. Vypnul jsem to, když jeden z mušketýrů - opravdu jsem nepřišel na to, který z nich - skočil s Milady do postele se slovy "Budeme se milovat, dokud mi to neslíbíš!", načež milady v dialogu pokračovala, "Och áno, áno ... slibuji slibuji!"

---
keigi.pise.cz

22. 04. 2008 - 06:50

pavel králíček: Jelikož jsem zřejmě mladšího data než většina návštěvníků tohoto blogu, tak bych si dovolil zhodnotit knižní sérii Děsivé dějiny.

Pokud Vám je 12 let a méně, čtěte co to dá. Pokud ale více a nejste opravdu hodně duševně zaostalí, najděte si něco lepšího na práci. Jsou to knihy psané pro mladší generaci, čemuž odpovídá hlavně humor těchto knih. Z historických reálií se toho moc nedozvíte, ale celkem pěkně se zabavíte na dlouhá odpoledne či večery.

22. 04. 2008 - 07:01

pm: Co filmy s Kirkem Douglasem ze staroveku aneb "pomoc Herkule, kyklopove mi strhli saty"? Tomu bych rad prisel na zoubek.

22. 04. 2008 - 13:18

jana*: Musím říct, že jsem si poprvé v životě řekla - heleme, kolik toho ten Jarmik nepřečetl... a moc mě to potěšilo. Obvykle nad Tvým blogem propadáme doma depresi, jak jsi příšerně sečtělý. Tak fakt děkuju za zlepšení nálady. Přeju pěkný den,

22. 04. 2008 - 14:04

jarmik: keigi: A kdy budeš kritizovat? Začátek snímku, jak to píšeš, vypadá velice slibně!

pk: Dobrá, nebudu tedy děsivé dějiny číst

pm: Samozřejmě, že bližší rozbor by si to zasloužilo. Ale v podstatě jsem si jist, že ty filmy jsou naprosto přesné a nadčasové.

jana: Budu tedy důsledněji uvádět, na které všechny věci mě přivedl pan mangel na kolejích, protože to jistě většinou též četl, jenom na to zapomněl!

---
jarmik.pise.cz

23. 04. 2008 - 04:44

hablina: Děsivé dějiny jsou dobý způsob jak neneásilně přitáhnout děcka k dějepisu, až se za pár let Jáša naučí číst, určitě mu jich pár kup.

---
hablina.pise.cz

23. 04. 2008 - 16:36

jr*: Tak jsem chtěl napřed napsat že jsem tenhle článek nečetl a přeskočil
ale to bych kecal, líbilo se mi to, možná to někdy vyhledám kvůli tomu Švejkovi. Nebo, nemohl bys to ještě trochu rozvést? Já nepochopil, jestli si předkové nevzali za své přímo knihu, anebo tu válku pod vlajkou Rakouska?

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

23. 04. 2008 - 16:57

jarmik: Nevzali si za své tu válku. Píše tam, že byl od počátku velký rozdíl ve válečném nadšení Němců a Čechů. Že vláda v zásadě udělala vše, aby to Čechům znechutila, hlavně trestáním nesmyslů jako velezrady. Uvádí taky příklady nevydařené válečné propagandy, která byla k smíchu/pláči už tehdy.

Jinak tento příspěvek psal p. Rak, což je, jak jsem pochopil z odkazu v textu, autor takové té dvoudílné encyklopedie švejkovských reálií, co vyšla před pár lety. Takže tam by asi většina věcí měla být.

---
jarmik.pise.cz