Dnes speciální pohled - z Jižní Ameriky!

18. duben 2008 | 21.12 |
› 
Známý světoběžník a popularizátor zeměpisu pan Rejcha se - i s doprovodem:-) - vrátil ze své zatím nejexotičtější výpravy.

Dlouho plánovaná anabáze po Ohňové zemi se stala skutečností. Nebudu zapírat, že plánovat dovolenkovou cestu po Patagonii a Chile je tak daleko mému povahovému založení, že to ani nemohu komentovat. Pouze jsem při předodjezdové návštěvě výpravu upozornil, že procestované prostředky by si - kdyby zůstali za pecí - bývali mohli koupit například automobilový vůz - třeba ještě jednoho Escorta!

Bohužel i tentokrát se stali cestovatelé obětí zločinu a byli připraveni o komplet fotovýbavu, doklady a peníze. Takže o to větší dík, že tento pohled byl odeslán jako jediný ještě opravdu od protinožské pošty.

patagonie pohled

Nápis na rubu pohlednice: Patagonia, Argentina. 1. Cerro Torre, 3128m. 2. Glaciar Perito Moreno / Perito Moreno Glacier. 3. Lago Gelgrano / Belgrano Lake. 4. Cueva de las manos / Cave of Hands. 5. Glaciar Pertio Moreno / Perito Moreno Glacier. 6. Don Geracin Burachof cebando mate, Estancia Las Tunas. Mr. Geracín Burachof having "mate", Las Tunas Ranch. 7. Cerro Chaltén o Fitz Roy, 3441m. 8. Ovejas / Sheep.


Jen z přátelství k pohledové rubrice tohoto blog obětoval pan Rejcha poslední prostředky a raději hladověl, abych my se zde mohli kochat včetně orazítkované známky. V pozdravu pisatelé potvrzují, že vše na pohlednici odpovídá skutečnosti, že to ověřili na vlastní oči.

argentina znamka

Zákonné platidlo v Argentině je sice peso, ale jak známo, bylo pevně navázáno na dolar.
Počítám, že 4 $ jsou skutečně 4 dolary, a ne 4 pesa. Je sice divné dávat na známku hodnotu v cizí měně.
Ale nevím, jestli je pravděpodobné, aby známka na druhý konec světa stála necelých 30 korun (koukám, že peso je něco jako 7 káblí).


Máme se o víkendu sejít, tak jsem zvědav na nějaké postřehy z první ruky. Děkujeme velice za tento pohled!

A na oslavu nakonec přeci jen šťastného návratu přidávám jediné české umělecké dílo zabývající se Ohňovou zemí, které znám. Milí posluchači, Ženy v Ohňový zemi, Tři sestry. Příjemně se usaďte - přeji Vám příjemný poslech (nahoře v článku byste měli najít tlačítko přehrávání mp3).

Zpět na hlavní stranu blogu