3 x z tisku

2. duben 2008 | 21.30 |
Docela se mě lákají záložkovací služby. Tím myslím, že když mě zaujme nějaký článek, tak si ho nějak označím. Asi se zkusím do nějaké zaregistrovat. Zdá se mi, že jsou stále více nabízené.

K pise.cz sice patří taková služba a jmenuje se topclanky.cz. Ale zdá se mi, že nemá možnost odkázat na stránku, kde by byly jen moje záložky. Zdá se mi, že hodně se používá del.icio.us - tak se tu možná brzo pokusně objeví.

Ale než se tak stane, tak ještě přehled tří článků, co se mi poslední dobou líbily ve Spiegelu, podaný tradiční formou.

1. Mrakodrapy v Moskvě

Tady píšou o velké výstavbě, co se děje v Rusku. Evidentně cena ropy je taková, že někteří naprosto neví, co s prachama.

ruske mrakodrap

Věž Rosija bude druhá nejvyšší na světě.

V té menší věži, která už se dokončuje (Federacija), tak jsou i byty. Metr čtvereční stojí půl mega a prej už nejsou k dostání ani pod pultíkem.

2. Kabrio za autogramkartu

Tady píšou o klukovi v Německu, co se rozhodl dobře vyměňovat. Začal s autogramkartou fotbalisty jménem Ansgar Brinkmann a cílem bylo kabrio. Zvládnul to na devět výměn za 220 dnů. (Napodobil nějakýho Kanaďana, kterej se za 14 výměn dostal od červené kancelářské spony k vlastnímu domu - svoje stránky má tady.)

Jako mezistupně měl hrnek s názvem univerzity, pingpongovou pálku, gril a pakl piva, dvě lampičky, stolní fotbal, poukázka na party pro 20 dětí, poukázka na reklamní plochu v místním bazénu a čtyrkolku.

Celkově bych to hodnotil jako hezký výkon. Jelikož pan Rejcha je v Jižní Americe, tak si troufnu jen jedovatě poznamenat, že konkrétně k Escortu ta cesta od pinčesky zas tak dlouhá není...

3. Univerzální klíč

Poslední článek (zde) zněl bombastičtěji, než se pak ukáže při bližším čtení. Píšou tam, že na nějaký univerzitě odhalili kódování dálkového ovládání, které používá většina garážových vrat a taky auta, konkrétně Lexus, Chrysler, Daewoo, Fiat, General Motors, Honda, Toyota/Lexus, Volvo a Jaguar (pro upřesnění: Jaguar nyní též znám jako Tatamobil).

Že prý pomocí vybavení z každé hobby sámošky lze zaznamenávat signály v okolí 100 m. Je potřeba mít dva vzorky a potom pustit na půl hodiny dešifrovací program.

Tohle by bylo převratné. Nicméně k napodobení je zapotřebí znát ještě kód toho chipu; to se získává už obtížněji, muselo by se to měřit přímo v přijímači. Alternativně to lze prý zjistit na hackerských stránkách na webu.

Zatim teda to nevypadá, že by zevl přišel na parkoviště, zmačknul přívěsek a blikly mu všechny auta najednou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: 3 x z tisku dj-team 02. 04. 2008 - 22:07
RE: 3 x z tisku hablina 02. 04. 2008 - 22:08
RE: 3 x z tisku littlekey 03. 04. 2008 - 07:56
RE: 3 x z tisku masha008 03. 04. 2008 - 08:33