Článek Líný rodič

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Líný rodič

21. 10. 2009 - 22:19

eithne: Potvrzuji: nejlevnější model ukulele je za pětistovku a zábavy s tím je až až. A dá se s tím pádlovat a přesto stále ještě hraje (stejně jako předtím (což není mnoho (což ale ničemu nevadí, je to strunně bicí nástroj (musí se do toho hodně třískat a ještě hlasitěji k tomu zpívat)))).
Ta knížka je mi podle tvé prezentace opravdu sympatická

---
eithne.pise.cz

22. 10. 2009 - 07:15

hospodynka: Už vidím orchestry budoucnosti složené ze samých hráčů ukulele

---
hospodynka.pise.cz

21. 10. 2009 - 22:37

sargo: Ač se autor nechává občas příliš unášet svými ideály, knihu lze označit určitě za prospěšnou. (Zvláště ty pasáže, které korespondují s mými běžnými názory. )

---
sargo.pise.cz

21. 10. 2009 - 22:56

zmrzlinka: Je, o tom mam rozpisany clanok od februara, ked o knihe pisali na idnes http://ona.idnes.cz/chcete-li-mit-spokojene-deti-budte-lini-rodice-fo2-/ona_deti.asp?c=A090211_18344 7_ona_deti_ves

Bola som potesena, ze aj na ten chaos, co u nas vo vychove vladne sa najde skoro vedecka teoria

Plne dodrziavam tieto body:
Budu své děti nechávat na pokoji a ony pak nechají na pokoji mne.

O víkendu se budeme válet v posteli, co nejdéle to půjde, a poslední v pyžamu vyhrává.

Můžete vyplnit každou minutu procházky po parku promyšlenou sportovně-vzdělávací hrou o druzích stromů a keřů nebo určovat latinské názvy všech brouků, na které cestou narazíte. Ale taky můžete bloumat po cestičkách a pozorovat ptáky, zatímco vaše dítě leze po stromech, druží se s ostatními uličníky nebo hází klacky cizímu psovi. Líný rodič udělá to druhé, protože ví, že při svém bloumání vychovává dítě k samostatnosti, obratnosti a sociabilitě, aniž přitom musí hnout prstem.

---
zmrzlinka.pise.cz

22. 10. 2009 - 07:18

hospodynka: Na druhou stranu moje přírodopisné výklady s velkou pravděpodobností ovlivnily výběr střední školy u našeho nejstaršího a na znalostech latiňáků bezpracně získává jedničky dodnes.

---
hospodynka.pise.cz

22. 10. 2009 - 06:32

kobliha: Jdu si ji připsat do zatím prázdného ježíškovského seznamu (jako bod číslo 1). Myslím, že mi bude sympatická a leckde se v ní poznám

---
kobliha.pise.cz

22. 10. 2009 - 07:15

hospodynka: To si musímt přečíst, ikdyž se spoustou věcí asi nebudu souhlasit. Děti mající příliš volnosti lajdačí a trpí nedostatkem sebekázně a zodpovědnosti. Jasně, pro tříletá pacholata jsou bůhvíjaké kroužky zbytečné, školopovinná dítka potřebují vyplnit čas něčím smysluplným. Skaut, hudební škola a nějaký sport jsou osvědčené.

---
hospodynka.pise.cz

22. 10. 2009 - 08:21

jarmik: Skauta doporučuje, ale jenom nějakého - to jsou jakési britské reálie, ve kterých se nevyznám.

---
jarmik.pise.cz

22. 10. 2009 - 09:21

hospodynka: je to o vedoucím - u nás je vedoucím skautu člobrda, co pracuje v CHKO Beskydy, takže to má úroveň

---
hospodynka.pise.cz

22. 10. 2009 - 08:06

djová: tak to vypadá fakt dobře, musím přečíst!

22. 10. 2009 - 09:51

sargo: (Hlavně) Hospodyňka: nedá se to brát tak doslova, je to jedna z těch knížek, která není napasovaná na české reálie. U nás ještě není zdaleka tak běžné jako na západě, že dítko má vyplněné všechen volný čas kroužky a samo nemůže ani ven - ať už z důvodů obav o bezpečnost nebo protože prostě nemá kam. Autor možná klade větší důraz na volnost, ale to proto, že má kolem sebe zvýšený důraz na organizaci - a jako u všeho platí uměřenost... :o) Jeho idea "nechat prostě děti být" dobře ovšem koresponduje se skutečností, že Jáša ocení v zásadě pouze společnost dalších dětí, tam dělá největší pokroky a tak dále. Též s mou teorií, že podle nějaké evoluční logiky je dítko stvořeno k tomu, aby se mrcasilo kolem rodičů, kteří pracují a ono může pomáhat. Jenže najít větší hromadu dětí pohromadě dneska už není snadné a dělat práce, kterých se může účastnit i dítě, možná ještě těžší. :oD

---
sargo.pise.cz

22. 10. 2009 - 23:06

kaci: Jo jo jo! Tu si rozhodně pořídím! Už jsem o ní taky četla na idnes. Všechno mi to zní logicky a správně. Nejdřív ze všeho však musím ze sebe udělat toho onoho nestěžujícího si rodiče, to je mi jasný. Pracuju na tom, tvrdě. Už 3. den na děti neřvu, snažím se být v klidu a nenervačit kvůli kravinám. Tý jo, ono to jde

---
kaci.pise.cz

28. 10. 2009 - 14:07

chachina: Jsou zde pasáže, se kterými se ztotožňuji. S tím kupováním drahých hraček - zejména obřích rozměrů! (a zejména do bytu 1+1)

---
vilimci.pismenkuje.cz

09. 11. 2009 - 11:50

zuzi: Tahle knížka mi připadá zajímavá. Jen s tím popíjením alkoholu mám poněkud potíž... Zní to, jako kdyby autor byl výrazně inspirován Konceptem kontinua, což je v současnosti populární výchovná kniha. Vychází hodně z toho, že děti se nejvíc naučí sledováním dospělých, kontaktem s vrstevníky a co nejčasnějším zapojením se do života "kmene". Autorka při tom vychází z pozorování jihoamerických indiánů.

---
zuzi.pise.cz

09. 11. 2009 - 12:39

sargo: Ta knížka mi byla vždycky podezřelá. Skutečně musí autorka kvůli takovému světobornému objevu trávit život u indiánů?

---
sargo.pise.cz

09. 11. 2009 - 14:03

zmrzlinka: Koncept kontinua autor v knihe spomína. Okrem častého zdorazňovania voľného času rodičov na popíjanie je pre nás inšpirujúca aj doležitosť popopudňajšieho spánku (pre rodičov samozrejme).
Manžel už pracuje na možnosti skrátenia úvazku, lebo vskutku práca je vyčerpávajúca a dieťa rýchle vyrastie.

---
zmrzlinka.pise.cz

10. 11. 2009 - 23:18

jarmik: Když Jáša po obědě o víkendu neusne, tak je večer protivnej on, ale už po obědě jsem velice protivnej já, protože mi to chybí!

---
jarmik.pise.cz

12. 11. 2009 - 20:59

zmrzlinka: Eliška protivná nie je, spánok jej nechýba,zato já som protivná aj za ňu. A to každý, deň, čo sme doma, nielen víkend. keď sme vonku alebo v práci, spať sa mi nechce, ale doma po obede je to strašné.

---
zmrzlinka.pise.cz

10. 11. 2009 - 23:19

jarmik: Výchovou příkladem asi člověk chybu nikdy neudělá Už na gymplu jsme měli na zdi nápis "exempla trahunt". Amíci prej taky říkají "Walk as you talk"

---
jarmik.pise.cz