Článek HP a relikvie smrti - konec holčičího čtení

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: HP a relikvie smrti - konec holčičího čtení

14. 02. 2008 - 22:13

jana*: S posledním dílem HP jsem zažila po strašně dlouhé době, že jsem vyměnila spánek za četbu.

14. 02. 2008 - 22:42

dj-team: Budu exkomunikován, když prohlásím, že jsem ještě nečetl žádný díl? S doháněním vzdělání musím postupně, začal jsem u Švejka. Předpokládám, že Majda to bude hltat, spolu se mnou.

---
dj-team.pise.cz

15. 02. 2008 - 00:01

jarmik: JN: Přiznám, že jednu noc taky jsem trošku tento nedobrý obchod udělal. Ale jinak jsem se držel.

DJ: Myslím, že bez HP lze žít velice spokojeně. Sám jsem naskočil až po spojení našich knihoven se Sargo, tj. někdy po 4. dílu. Jinak by mě to ani nenapadlo kupovat. Je to fakt pro holky, ale když už to doma leží...

---
jarmik.pise.cz

15. 02. 2008 - 07:07

kobliha: Četla jsem první dva díly (půjčily mi je děti z okolí), doma nemáme ani jednoho Harryho. Ale myslím, že je brzy koupím, Koblížkovi se to určitě bude líbit - tak za dva, za tři roky.

Řeči o marketingových trzích mě popuzují. Jsem přesvědčena, že dobrá knížka si místo na slunci vždycky najde. Bez marketingových fíglů to má sice trochu složitější, ale "neviditelná ruka trhu" funguje

---
kobliha.pise.cz

15. 02. 2008 - 13:22

sargo: JM: to ani neprozradíš pointu? Co jsi to za správného recenzenta Harryho?

kobliha: obávám se, že i špatná věc díky dobrému marketingu může (chvíli) zazářit, a dobrá zapadnout... trh už je prostě příliš velký

---
sargo.pise.cz

15. 02. 2008 - 21:16

jr*: Tohle mě nějak naprosto nebere. Kdysi jsem fantasy holdoval ale co mne odradilo byly právě dlouhé tlusté ságy, které jsem souhrně začal označovat (s odpuštěním) "magic shit cycle". Ne že bych za to HP úplpně považoval, koneckonců jsem to nečetl, ale prostě je to "jenom další seriál". A seriál s velkým S je jenom jeden (ST), nebo dva (ještě Twin Peaks), anebo tři (Futurama), anebo... je to jedno

DJ: pochopil jsem z toho, že čteš Švejka poprvé? No teda!

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

15. 02. 2008 - 21:35

dj-team: Poprvé ne, asi potřetí, ale nidky jsem se nedostal přes stájového pinče.Moje maminka Švejka nesnáší, tak mi v tom "bránila" a při dělení majetku rodičů "zmizel" z naší domácnosti. Pak jsem ho chtěl dostat dárkem a podařilo se až lóni v prosinci.
Postupně se tím prokousávám a začínám chápat některé situace ve svém životě jinak. Onehdá jsem byl na vojně otázán jedním plukovníkem, když jsem neměl sirky: "Jestlipak víte.."
Dnes už vím. Voják bez sirek.

Ale nevím, jestli se zařadím mezi vyznavače Švejka. Zatím nevím. Tolik k Potterovi

---
dj-team.pise.cz

15. 02. 2008 - 22:26

sargo: JR: když nečetl... tak prostě nikdy nevíš, jestli by nezasloužil zařazení do panteonu

Švejka nemám ráda.

---
sargo.pise.cz

15. 02. 2008 - 23:36

jr*: to jsme ale krásně přešli od HP k pořádné literatuře....

ženy obecně Švejka nemají rády, bohužel (nebo bohudík, těžko říct). Každopádně já ač nevoják bych odpověď "bez sirek" zvládl jistě bravurně!

Ale nebudu vám sem do seriozni diskuse na téma fantasy tahat něco jiného.

U mne je v Panteonu fantasy krom LOTRa (kterého jsem zase nikdy nedočetl já) Les Mytág, Zaklínač a Čaroděj zeměmoří. Pak jsem se tomu tak nějak přestal věnovat. Jo a pár prvních dílů Zeměplochy.

---
www.jarda-rejcha.blog.cz

16. 02. 2008 - 06:59

jana*: Musím se zastat HP. Taky jsem měla silný předsudek (jako JR ), začala jsem ho číst dost později, fantasy obecně nečtu... HP považuju ne za světovou literaturu, ale za opravdu dobré čtení, první díly i pro děti. Já vím že zastat se HP se v intelektuální společnosti nenosí, ale...
S tím, že je to čtení pro holky ses s HP, jarmiku, vyrovnal trošku podpásově, což u Tebe obvykle tak zjednodušené nebývá. .-(

16. 02. 2008 - 08:33

jarmik: JN: Podpásově? Ech, to jsem se vyděsil. Ale je fakt, že si myslim, že to je docela holčičí čtení. Ale je taky fakt, že když jsem se dal do čtení, tak se mi to vždycky líbilo. Akorát holt nějak tak mám zábrany se hlásit příliš nadšeně k HP...

JR: Když vidím, že máš v panteonu i cos nedočetl, tak si musim hnusně rejpnout, jestli máš něco taky mimo panteon:o))

---
jarmik.pise.cz

16. 02. 2008 - 08:48

jana*: Tak, promiň, jsem nějaká nevyspaná.... prostě mi jen přišlo, že se s termínem "čtení pro holky" nedá moc pořídit... co to znamená? Je tam moc "citů"? "málo mužné"? prostě nevím, co si pod tím představit a feministická část mé "duše" povstává do boje!!! Jinak přeju dobré ráno!

16. 02. 2008 - 09:09

sargo: JR: koukám, že kniha prostě nesmí být moc tlustá - a pokud je tlustá, tak ať je tam hodně hospod, co?

Jana: naprostý souhlas, jen do něj, za takováhle prohlášní!
HP se mi také velmi líbil, obávám se, že by to bylo holčičí čtení proto, že ženy nemají zábrany se k tomu přiznat?

---
sargo.pise.cz

16. 02. 2008 - 09:37

jana*: Sargo: Myslím, že na tom něco je. .-)
Manžel se právě probudil, když jsme mu sdělila, že jsem už od rána stihla "vyděsit" Járu, hleděl na mě s obavami... bojí se, co bude následovat. .-)

16. 02. 2008 - 11:08

jarmik: JN,Sargo: Já jsem si vědom, že to s holčičím čtením zní ne moc vhodně. Ale na druhou stranu: není pravda, že z HP jsou odvařený nesrovatelně víc girls než boys?

A na druhou stranu u toho Švejka plane nejedno mužské oko, ale ženský to nudí.

---
jarmik.pise.cz

16. 02. 2008 - 13:59

jana*: Nejmenovaný muž ( mně blízký )si šel koupit posledního HP dokonce hned tu noc, co vyšel. Zírala jsem na něj jako blázen, coby "holčička" mám ke knihám větší odstup. .-)
Připadá mi (po četbě Železného Jana ), že se autorce v posledním HP podařilo ukázat několik cest mužského zrání..., zato Švejk nezraje, nemění se. prostě je. Třeba Švejk muže uklidňuje v tom, že vlastně stačí, aby byli takoví.... takoví.... bez vývoje???? Něco jako plž? )))

16. 02. 2008 - 14:22

dj-team: jak to tak sleduju... Osobně označení holčičí čtení nepovažuji za něco dehonestujícího. Je to kategorie. švejk je taky kategorie, jen s tím rozdílem, že sám o sobě!
Ale upřímně, těžko by mne, ten, kdo mne zná více, podezříval, že holduju podobné četbě (holčičí). Jenomže knihovnu jsme měli doma zařízenou z maminčiných dívčích románů, proto mám docela přehled..víte, jak jsem se dostal k létání? Po přečtení dívčího románu Mládí na křídlech. Neuvěřitelné, ale byl to ten zásadní impuls, který rozhodl. Proto beru holčičí čtení za něco, co patří mezi klasické vzdělání. Proto po přečtení Švejka jednou přečtu i HP..
Sem se vykecal.

---
dj-team.pise.cz

16. 02. 2008 - 15:57

jarmik: JN: plž:o))) tak to se tu (v z**** z **** práci!) chechtam.

Musím říci, že jediné, co mi brání strávit život jako plž, je závist. Kdybych nezáviděl ostatním, stanu se plžem. Z toho je vidět, jak špatná vlastnost je závist.

DJ: popravdě, i ten, kdo zná Tvůj trudný osud života mezi samými ženami jen trošku, tak nemohl čekat jiný zdroj inspirace pro létání:o)

---
jarmik.pise.cz

16. 02. 2008 - 16:21

sargo: Jana: tak v tomto případě se hlásím ke svému mužskému mozku. Na jistý díl HP jsme si udělali půlnoční procházku a přečteného jsem ho měla ten samý den v poledne nonstop...

DJ: tak kdybych měla někdy dcéru, vím, kam přijít o radu. Dívčí romány jsem z hloubi duše... nečetla.

JM

---
sargo.pise.cz

16. 02. 2008 - 21:07

jana*: Tak to jsem spokojená... ráno vyděsit, večer pobavit... den stál zato!