Článek Prora - nacistické lázeňské středisko

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Prora - nacistické lázeňské středisko

11. 07. 2010 - 00:20

anuska: Zajímavé, ani jsem nevěděla, že něco takového někde stojí ... vypadá to, no, docela obludně

---
ronny.pise.cz

11. 07. 2010 - 17:30

sargo: Číst si to jako blog není špatný, ale poslouchat překlad brožurky s čumákem zabořeným ve vyhřátém písku rozhodně mělo body navíc.

---
sargo.pise.cz

12. 07. 2010 - 10:40

zmrzlinka: Spomínam si práve ako som dávno čítala, že to chcú prestavať na akési turistické mestečko s aquaparkami a inými atrakciami. Tak díky za info. Mňa láka Rujana alias miesto pohanských Slovanov a k tomu nacistické zrudnosti, proste tak nejako tajomno, ale vidím, že o nič neprichádzam, keď sa tam nedostanem. Ešte že sú tie blogy a odvážní cestovatelia

---
zmrzlinka.pise.cz

28. 07. 2010 - 22:33

cestovatelka: Fascinují mě takovýhle megalomanský projekty a ten pohled z výšky je úchvatný. Mimochodem, ta barva moře odpovídá realitě?

---
cestovatelka.pise.cz

29. 07. 2010 - 08:05

jarmik: no, ona už v té brožurce byla vytištěna hodně nevěrohodnými barvami. A pak ještě do toho já při skenování, se svou starou špatnou zásadou "když nevíš co s fotkou, zmáčkni saturaci barev"...

---
jarmik.pise.cz

01. 08. 2010 - 00:21

zdeňka: Díky za hodně zajímavý článek. Už je to dávno, ale i já jsem byla na Proře. V srpnu roku 1985 můj tehdejší manžel (voják z povolání) dostal poukaz na 14denní rekreaci právě v tomto zařízení, které tehdy patřilo východoněmecké armádě. Je fakt, že si moc nevzpomínám, jestli byl celý objekt využíván (ale pochybuju o tom). Každý blok měl svoje jméno, my jsme bydleli v bloku Waltera Ulbrichta I když jsme měli k dispozici kola, nebylo ani potřeba někam odtud vyjíždět. Za prvé jsme měli volný čas organizovaný (tak jak to bylo zvykem i na odborových rekreacích u nás) a pak bylo vše dostupné přímo v areálu - lékař, prodejny všeho možného zboží, restaurace, kino, zábava všeho druhu. Ubytování asi nic moc, stčilo to, ale dnešnímu standardu by určitě neodpovídalo. Ve fotkách a na videích v You Tube to je víc než jasně vidět. Příjemnou vzpomínkou je moře - krásně čisté, průzračné i když studené, bílá písčitá pláž se spoustou drobných třpytivých jantarů. Na pláži proutěné koše, chránící před chladným větrem i pálícím sluncem. Asi bych se tam ještě jednou chtěla podívat, ale jen kvůli tomu moři. Je fakt, že to asi už nikdo dohromady nedá. Ale moře a pláž bylo úžasné, kéž by se dalo přestěhovat!

01. 08. 2010 - 20:02

jarmik: Díky za vzpomínku.

Pláž se nám tam též líbila.

---
jarmik.pise.cz