Bloncky blbnou chlapy

18. prosinec 2007 | 21.54 |
A několik dalších kvalitních úvah, co se mi tu nashromáždilo.

1. Tak především! Francouzští vědci zjistili --- a tady bych mohl skončit. Články, které začínají takhle a podobně, jsou tak nějak většinou na pytel. Česká média mají nejradši výzkumy, které prokazují, že (a) je zdravé pivo, pak, (b) že je zdravá káva, (c) že je zdravá čokoláda, (d) že jsou zdravé kořalky, (e) že je zdravé víno, a potom se kruh otočí a jsme po čtvrt roce zpět u toho, že zase nějací vědci zjistili, že (a) je zdravé pivo.

Ale já to přeci jen dokončím. Takže ti Frantíci vyzkoumali, že muži blbnou z bloncek. Prostě tváří v tvář plavé břehuli mužové prý automaticky přepínají na nižší otáčky. A je to zaručeně vědecké zjištění, neb prý těm pokusným jedincům ukazovali fotografie různých žen a pak je nechali udělat IQ test. A po shlédnutí blonďatých snímků se jim zhoršovaly výsledky, zatímco brunety tento negativní efekt nevykazovaly:-) Mno, kdo nevěří, ať tam běží.

2. Druhým závažným tématem je téma moralizující, a tedy myslím, že všeobecně oblíbené. Totiž: je správnější mít vánoční stromeček plastový aneb přírodní? Nemám v tom úplně jasno, motají se mi v hlavě výkřiky jako:

- plast je pokleslý,
- řezat stromky pro chvilkové potěšení je nesprávné,
- dát vydělat českým lesním společnostem, které už s tím vánočním trhem počítají, je správné; rozhodně správnější než čínským výrobcům plastových dřevin,
- každý rok živý strom do každého bytu je masový byznys jako cokoliv jiného a není na tom nic kouzelného,
- převozy a těžba živých stromků zatěžuje přírodu,
- zahozené plasty a jejich výroba zatěžují přírodu,
- plast je takový pocitově úspornější, že vydrží více let,
- kdyby se zavedl plast jako standard, možná by to oslabilo motivaci ničitelů stromků v přírodě a v parcích,
- atd. apod.

My se držíme už pár let plastů. Ani nevím přesně proč: jednak z toho nepadá jehličí a jednak - aspoň mně osobně - to přijde takový srandovní. A na Enterprise by určitě taky měli plastovej.

3. Čtenáři motoristických časopisů mi dají určitě za pravdu, ale poslední rok je naprostou katastrofou pro milovníky rozsáhlého zpravodajství z automobilových veletrhů. Absolutně to ovládly různé alternativní pohony, o ničem jiném se nepíše. Je to ale četba neveselá, protože většinou to jezdí pomalu, nikam to nedojede, stojí to strašný prachy a nic to neuveze. Nicméně se tím časem asi bude muset jezdit.

Na jednu stranu my jsme zrovna asi příklad cestovatelů, kterým by to mohlo stačit. 6 x týdně trasa Rudná - Zličín a zpět a 1 x týdně Rudná - Nové Butovice a zpět bychom celkem komfortně ujeli i na elektriku.

Ale jinak si to moc představit nedovedu. Když nemáme garáž, tak jak bych to přes noc nabíjel? Bych musel vymontovat metrákovou baterku a v kuchyni to nabíjet a ráno namontovat. Nebo si koupit, jak říkáme my vlastenci, kábltroml a nabíjet to venku a mrznout u otevřenýho okna.

Ono by se to asi nabíjelo nějak u těch obchoďáků třeba. Ale co když - hrůza! - někdo nejezdí do obchoďáku!:-)


Odkaz: článek o blonckové studii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Bloncky blbnou chlapy dj-team 18. 12. 2007 - 22:45
RE: Bloncky blbnou chlapy jana* 19. 12. 2007 - 08:39
RE: Bloncky blbnou chlapy jm 19. 12. 2007 - 08:51
RE: Bloncky blbnou chlapy hablina 19. 12. 2007 - 09:07
RE: Bloncky blbnou chlapy jana* 19. 12. 2007 - 10:37
RE: Bloncky blbnou chlapy littlekey 19. 12. 2007 - 10:42
RE: Bloncky blbnou chlapy sargo 19. 12. 2007 - 10:42
RE: Bloncky blbnou chlapy dj-team 19. 12. 2007 - 20:22
RE: Bloncky blbnou chlapy littlekey 20. 12. 2007 - 08:41
RE: Bloncky blbnou chlapy eithné 26. 12. 2007 - 16:13
RE: Bloncky blbnou chlapy jarmik 26. 12. 2007 - 21:50